Daily Archives: 10/07/2020

Mожност за врвен WMF подарок со вградените уреди на Samsung

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. најавува одлична промоција на совршен кујнски тандем што долго време ќе биде дел во вашиот дом. Со купување на еден или повеќе одбрани Samsung вградени уреди, секој купувач добива можност да добие на подарок WMF сет ...

Read More »

Уметничка Акција во Тетово: Свадба во време на коронавирус 

Двојките почнаа да склучуваат брачен сојуз без оглед на загриженоста поради коронавирусот. Без почитување на каков било протокол за заштита, во Тетово, на масовни свадбиво своите дворови, двојките почнаа да ја запечатуваат својата љубов. Во текот на денешниот ден, тивките ...

Read More »

Светот низ призмата на фотографии доставени до Huawei Next-Image Awards 2020: Инспирирајте се од најдобрите дела создадени од корисниците на Huawei!

Next-Image Awards на Huawei е еден од највозбудливите и реномирани натпревари за љубителите на мобилна фотографија и видеографија, каде веќе над 20 илјади учесници од цела Европа ги доставија своите дела. Во трка се, покрај престижното учество на глобалното натпреварување, ...

Read More »

ЕРОС И ТАНАТОС – самостојна изложба на Весна Ничевска

Академската сликарка ќе се претстави со 40-ина дела со фигуративна, но експресивна содржина во различни техники; туш, акварел, акрилик, пастел и комбинирана техника. Сензуалноста, еротиката и љубовта наспроти смртта и страста за живот инкорпорирани во сцени замрзнати во времето, а ...

Read More »

Диетата на Џенифер Лопез, еве што јаде за да остане во топ форма

Пејачката и танчарка, која наскоро ќе наполни 51 година, има тонирано и совршено тело, како резултат на интензивен и постојан тренинг, но исто така и на добра диета. Неверојатната физичка форма на Џенифер Лопез, која ќе наполни 51 година на ...

Read More »

Летниот одмор на Вилијам и Кејт после пандемијата

Поради коронавирус, ограничувањата за патувања се чувствуваат и за британското кралско семејство. Кејт и Вилијам и нивните три деца одморот ќе го поминат во едно мирно англиско село. Островот Мустик на Малите Антили, секогаш омилена дестинација на Кејт и Вилијам ...

Read More »

Кралски изглед на денот: Ранија од Јордан во „туристичка“ верзија

Кралицата Ранија од Јордан присуствуваше на денот посветен на локалното занаетчиство со нејзината ќерка Имам (23).И двете носеа многу необична облека. Ранија од Јордан наполни 50 години на 31 август. Секогаш беспрекорна во изгледот и дискретна, таа е многу сакана во ...

Read More »