Daily Archives: 12/07/2020

Направете овошен јогурт со ѓумбир кој ги топи масните наслаги и целулитот

Едноставен рецепт за освежувачка и вкусна напивка која е идеална за меѓуоброк, појадок или вечера. Од намирници потребно ви е: Јогурт – зашто совршено делува на мастите во телото и ја регулира пробавата, содржи добри бактерии кои го помагаат пробавниот ...

Read More »