Daily Archives: 16/07/2020

Како да се победи на Huawei Next-Image Awards 2020 според дел од глобалното жири – познатите фотографи Стив МекКури и Елисавета Породина

Можете да ги доставите вашите дела до 31 јули и да бидете во трка за 3 Гран-При награди од 10.000 американски долари и најновиот P40 Pro Секоја емоција и приказна може да се раскаже преку совршен кадар или возбудливо видео. ...

Read More »

Zara ни ја најави стилската есен 2020

То моделката Ракел Цимерман позира за Zara – Join Life. Модната марка Зара го лансираше првиот едиторијал од есенската колкција, насловен Join Life.За фотосесијата позира моделката Ракел Цимерман претставувајќи ги минималистичките изгледи дизајнирани за есен 2020. Акцентот е на фустаните во сите должини, ...

Read More »