Daily Archives: 18/07/2020

Зошто сите се воодушевени од новата Samsung Galaxy A серија

Времето е како идеално за долги прошетки и посети на околните планини, градови, како и бројни знаменитости кои ги има нашата земја, а кои можеби досега не сме ги посетиле. Сите тие прекрасни моменти кои се пред нас и активностите ...

Read More »

Не ја пропуштајте оваа фантастична можност: Најмалата летна количка на светот според Гинисовата книга на рекорди gb Pockit со 40% намалување!

Сте слушнале за суперпрактичната и најмала летна количка во светот според Гинисовата книга на рекорди? Станува збор за количката gb Pockit, а сега е достапна во продажба со 40% намалување! Со два едноставни чекори се претвора во ултракомпактен пакет кој ...

Read More »

5 едноставни правила за слабеење

Сакате да изгубите килограми? Следете ги овие пет златни правила. 2 чаши вода пред оброк Пред секој оброк испијте две чаши вода. Таа количина на течност 15 минути пред оброкот ќе го забрза вашиот метаболизам. Обидете се да пиете и ...

Read More »

Лондон, сега во Скопје! Почувствувај го духот на лондонското образование

Студирај во Скопје, стекни се со британска диплома. Одлична можност за идните студенти. Конечно, младите и амбициозни личности ја имаат привилегијата студирајќи во Скопје да бидат дел од семејството на  престижниот британски универзитет London Metropolitan University (MET). London Metropolitan University ...

Read More »