Daily Archives: 20/07/2020

Имате прекумерно потење на лицето? Може да го спречите со овие методи

Потењето на лицето може да биде естетски проблем особено во социјалниот живот. Со пристигнување на летото, кај многу жени се појавува проблемот со прекумерно потење на лицето. Иако потењето е природен начин на разладување на организмот за време на физички ...

Read More »

Зошто 10 милиони луѓе се одлучија за електронските уреди кои не го согоруваат тутунот  

  Тутунските компании на светско ниво континуирано развиваат нови производи, меѓу кои и електронски цигари и производи кои не го горат, туку го загреваат тутунот, а кои целосно ја менуваат веќе постоечката состојба на пазарот на производи од тутун во ...

Read More »

Маска за совршени стапала од само две состојки

Сандалите се неизоставен моден детал за летото, но тие не изгледаат толку убаво на суви и груби стапала. За да се осигурате ова лето стапалата да ви изгледаат одлично, морате на време да почнете да ги хидрирате. За таа цел ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (20. до 26. јули): Одлични вести за сите водни знаци!

Оваа недела планетата Меркур е во знакот на Рак и е подготвена да донесе добри вести за сите водни знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервирааа ѕвездите за оваа недела! Овен: можете да ...

Read More »

Со помош на состојки од кујната отстранете ја непосакуваната фарба од косата

Ви здодеа бојата на косата или не сте задоволни со фарбата и резултатот од неа? Имаме решение од кујната. Постои алтернатива, која е ефтина и безбедна и секако поздрава од сумпорен агенс. Помешајте шампон и сода бикарбона! Насапунете ја косата ...

Read More »

Што ќе се носи ова лето: Сандали од природна кожа!

Со порастот на температурите се повеќе се наметна потребата од носење лесни и удобни сандали од природна кожа, прилагодени на индивидуалните потреби. Чевлите или сандалите  од вештачка кожа се поевтини, но не се удобни и не се здрави за нашата кожа. ...

Read More »