Daily Archives: 21/07/2020

Која храна ни ја одзема енергијата?

Постојат намирници кои ни даваат енергија и намирници кои ни ја одземаат енергија. Прочитајте кои намирници треба да ги избегнувате за да чувствувате поголема енергија. Вештачки засладувачи  После варењето се создаваат нискокалорични шеќерни алкохоли како што се манитол, собиток и ...

Read More »

Супермоделот Миранда Кер и сопругот позираат за списанието WSJ

Супермоделката и поранешен ангел на Викторија сикрет, Миранда Кер и нејзиниот сопруг, бизнисмен, основач на Снепчет, Еван Шпигел, ја красат насловната страница и едиторијалот на списанието WSJ. Парот позира во домашна атмосфера за фотосесијата реализирана од Дениел Џек Лионс.   Инаку, ...

Read More »

Zara ја претстави есенската колекција

Шпанската модна марка Зара веќе најави што ќе носиме во сезоната есен/зима, лансирајќи ја првата есенска колекција. За едиторијалот позираат Аченрин Мадит и Фреја Беха Ериксен. Акецнтот е на минимализмот и на асиметричните кроеви кои ќе бидат хит за сезоната ...

Read More »

Пет секси начини како да ја врзете марамата за на плажа

Многу дами се несигурни во својот изглед, особено на плажа кога носат костим за капење. Затоа лесна летна марама е добредојдена. Ова модно парче секогаш може да ја спаси работата и да прикрие недостатоци. Во видеото инспириајте се како може ...

Read More »

Спречете го опаѓањето на косата со помош на лаванда

Имате проблем со опаѓање на косата? Пробајте го овој делотворен рецепт кој може да го подговите дома. Рецепт Земете 15 грама суви цветови лаванда и помешајте ги со 25 грама суви цветови од камилица. Залијте ги со 3 литри вода ...

Read More »