Daily Archives: 22/07/2020

Јунаците од серијата Зоки Поки снимија спот за Риско на Витаминка

Започна кампањата за Риско со видео спот во кој главна улога ја имаат јунаците од детската хит серија Зоки Поки, на која Витаминка е генерален спонзор. Отсега и во ново пакување, Риско е еден од најомилените производи за децата, но ...

Read More »

Да го започнеме магичното патување во светот на мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards 2020

Фотографирањето е еден вид талкање, потрагата по совршен кадар и приказна има свој почеток и крај. Исто како и пред патување, фотографирањето бара подготовка на опремата и концептот. Погледнете ги насоките дадени од победниците на претходното издание на натпреварот за мобилна фотографија на Huawei и ...

Read More »

Со босилек и мраз против убод од комарци

Тешко е во ова време на годината да се одбраниме од здодевните комарци, но постои начин како да го ублажите сврабежот и црвенилото. Вистинско решение во тој миг е мразот. На местото каде инсектот ве „грицнал“ ставете коцка – две ...

Read More »

Како да направите здрав сладолед за вашето куче

Како и за луѓето, така и за нашите миленичиња сладоледот е вистинско задоволство во текот на летните денови. Сепак, немојте на вашето куче да му давате сладолед што е наменет за луѓе, туку дома направете кучешки сладолед. Во блендер помешајте ...

Read More »

Точкастиот шешир од Mango ги привлекува сите погледи

Хит на социјалните мрежи е летниот бел шешир со црни полка точки од модната марка Манго. Овој функционален моден додаток ги разубавува сите комбинации, но и штити од сончевите зраци. Станува збор за памулен модел до точкаст принт кој доаѓа ...

Read More »