Daily Archives: 31/07/2020

Солидарност во бизнис секторот за справување со КОВИД-19

Правните лица кои ќе остварат донации преку Solidarnost.gov.mk ослободени од данок и со олеснета постапка Додека светот повеќе од 5 месеци се соочува со пандемијата од Ковид-19, а компаниите се пред финансиски колапс, истовремено сведоци сме и како голем дел ...

Read More »

Пет совети како да го спречите претераното потење на високи температури

Претераното потење е проблем на многу луѓе, особено во текот на летото кога температурите се исклучително високи. Затоа ви носиме 5 совети кои значително ќе го ублажат потењето и ќе ве спасат од непријатни ситуации. Избегнувајте ја зачинетата храна и ...

Read More »

Не фрлајте ја водата во која се варел оризот, ќе ви послужи за здравје и убавина

Ако се уште не сте чуле за овој старински лек, сега е време да дознаете какви здравствени и козметички предности има. Значи, зборуваме за историската вода во која се варел оризот. Здравствени предвости -Дава енергија -Одлична превенција од канцер -Го ...

Read More »

Како изгледа новиот Ролс-Ројс на Кајли Џенер

Кајли Џенер има нов автомобил, пероснализиран Ролс-Ројс кој во гаражата е во друштво со Бугати, Ламборџини Авентадор, реткиот Ла Ферари Аперта и уште неколку Ролс-Ројси правени по мерка за Кајли. Кајли воопшто не се срами своите пари да ги тоши ...

Read More »

Вимавајте на децата и на кучињата, еве колку бргу температурата во автомобилот се искачува над 50 степени

Научниците докажале колку време е потребно за во жежок ден во автомобилот температурата да достигне и до 60 степени целзиусови. Резултатите алармираат на максимално внимание – само за 1 час температурата во автомобилот паркиран на сонце на 35 или повеќе ...

Read More »