Monthly Archives: јули 2020

Што зборува вашето лице за вашето здравје

Кожата е најголемиот орган на вашето тело, па промените на кожата можат да бидат знак дека зад површината нешто се случува. Иако проблематичната кожа на лицето може едноставно да значи дека треба ја смените рутината на негата, нејзината состојба исто ...

Read More »

Samsung го претстави најновиот член на Galaxy A фамилијата – моделот A31

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. денес го претстави Galaxy A31, смарт телефон кој доаѓа со мултифункционална четворострука камера, врвен дизајн со Infinity-U дисплеј, моќна батерија од 5,000 mAh која ќе трае цел ден и нови, подобрени можности. Гледајте сѐ на големиот, врвен екран ...

Read More »

Храна за промени: Придружете се во предизвикот #ПосенПеток!

Слоу Фуд Водно овој петок на 03.07 2020 година, го лансира предизвикот #ПосенПеток кој ќе трае следните два месеци како дел од онлајн кампањата „ Храна за промени“. – Нашата цел е да дадеме придонес во јакнење на јавната свест ...

Read More »

Како да се заштитиме од штетните сончеви зраци, без лепливи траги на кожата?

Со летото, дојдоа и топлите и сончеви денови, а потребата за ефикасна заштита на кожата станува потреба. Колку и да се криете од сонцето, ултравиолетовите зраци неизбежно ќе допрат до вас и се сериозна закана дека ќе предизвикаат штета на нашата кожа. Затоа, ни е потребна ефикасна нега ...

Read More »

Според апликациите за запознавања и средби, овој хороскопски знак е најпривлечен

Апликациите за запознавање ги доживуваат своите златни моменти поради популарноста, а една таква Агенција исфрли листа на напривлечни хороскопски знаци. Според спроведеното истражување за привлачноста базирано според хороскопските знаци на врвот на листата се наоѓаат Рибите. Според статистиките, личностите од ...

Read More »

Им даваме предност на белите модни парчиња од & OTHER STORIES

Белите модни парчиња се одлични за деновите поминати под сонцето, а модната марка & OTHER STORIES во летната колекција има повеќе модели кои со задоволство би ги носеле. Дизајнерите од & OTHER STORIES и за оваа сезона останаа доследни на трендот на ...

Read More »

Поглед на летната колекција на MASSIMO DUTTI

Топ моделот Грејс Елизабет е главно лице во новиот тренд водич на Масимо Дути за сезоната лето 2020. Шпанскиот моден бренд се фокусира на 100% памучни ткаенини совршени за сезоната на топло време. Дизајнерите од Масимо Дути предност им дадоа на ...

Read More »

Онлајн промоција на романот „Курвински хроники“ на Александар Русјаков

Новото, петто дело на авторот Александар Русјаков, „Курвински хроники“, ќе биде онлајн промовирано во четврток (2 јули) во 19 часот. Издавач е „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“. Поднасловот на оваа книга е ’роман сошиен од шест парчиња ...

Read More »