Monthly Archives: јули 2020

Colorscape, нова колекција на модната дизајнерка Росица Мршиќ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Росица Мршиќ ја претстави својата најнова колекција “Colorscape”, работена во вонредни изолациски услови, која носи нов свеж бран на бои и форми. И со оваа, 23та колекција по ред, дизајнерката во континуум од 2009 година, доследно ги пласира и ја ...

Read More »

Сите придобивки на мача чајот, не е само за слабеење туку и за добро здравје

Кога ќе се помисли на мача чај обично помислуваме на ефектот во врска со слабеење. Мача чајот влијае на забрзување на метаболизмот, а тоа пак влијае на процесот на слабеење. Сепак, губењето на килограми не е едноставно и секако нема ...

Read More »

Супермоделките Ирина Шајк и Џоан Смолс во нова кампања на Викторија сикрет Bombshell 

Bombshell е нов парфем од популарната марка за долна облека Викторија сикрет. За потребите на кампањата позираат ангелите Ирина Шајк и Џоан Смолс. Зои Гросман го фотографирал динамичното дуо кое го претставува модрниот гламур. Парфемот Bombshell е наменет за динамична и ...

Read More »

Јунаците од серијата Зоки Поки снимија спот за Риско на Витаминка

Започна кампањата за Риско со видео спот во кој главна улога ја имаат јунаците од детската хит серија Зоки Поки, на која Витаминка е генерален спонзор. Отсега и во ново пакување, Риско е еден од најомилените производи за децата, но ...

Read More »

Да го започнеме магичното патување во светот на мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards 2020

Фотографирањето е еден вид талкање, потрагата по совршен кадар и приказна има свој почеток и крај. Исто како и пред патување, фотографирањето бара подготовка на опремата и концептот. Погледнете ги насоките дадени од победниците на претходното издание на натпреварот за мобилна фотографија на Huawei и ...

Read More »

Со босилек и мраз против убод од комарци

Тешко е во ова време на годината да се одбраниме од здодевните комарци, но постои начин како да го ублажите сврабежот и црвенилото. Вистинско решение во тој миг е мразот. На местото каде инсектот ве „грицнал“ ставете коцка – две ...

Read More »

Како да направите здрав сладолед за вашето куче

Како и за луѓето, така и за нашите миленичиња сладоледот е вистинско задоволство во текот на летните денови. Сепак, немојте на вашето куче да му давате сладолед што е наменет за луѓе, туку дома направете кучешки сладолед. Во блендер помешајте ...

Read More »

Точкастиот шешир од Mango ги привлекува сите погледи

Хит на социјалните мрежи е летниот бел шешир со црни полка точки од модната марка Манго. Овој функционален моден додаток ги разубавува сите комбинации, но и штити од сончевите зраци. Станува збор за памулен модел до точкаст принт кој доаѓа ...

Read More »

Која храна ни ја одзема енергијата?

Постојат намирници кои ни даваат енергија и намирници кои ни ја одземаат енергија. Прочитајте кои намирници треба да ги избегнувате за да чувствувате поголема енергија. Вештачки засладувачи  После варењето се создаваат нискокалорични шеќерни алкохоли како што се манитол, собиток и ...

Read More »

Супермоделот Миранда Кер и сопругот позираат за списанието WSJ

Супермоделката и поранешен ангел на Викторија сикрет, Миранда Кер и нејзиниот сопруг, бизнисмен, основач на Снепчет, Еван Шпигел, ја красат насловната страница и едиторијалот на списанието WSJ. Парот позира во домашна атмосфера за фотосесијата реализирана од Дениел Џек Лионс.   Инаку, ...

Read More »