Daily Archives: 05/08/2020

Претставени новите Samsung Galaxy Watch3 и Galaxy Buds Live

Бидете продуктивни, поврзани и здрави со паметниот часовник и безжични слушалки на новата генерација  Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd на виртуелниот настан Galaxy Unpacked ги претстави — новиот паметен часовник Galaxy Watch3 и безжичните слушалки Galaxy Buds Live. Galaxy Watch3 е најиновативниот паметен часовник досега, со уникатен ...

Read More »

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници: Бенефити од користење на услугата Е-сметка и можност за подарок електричен велосипед

Денеска заврши првиот од трите циклуси на извлекувања за седум електрични велосипеди, односно сите кои ја користат услугата Е-сметка на А1 Македонија автоматски стануваат учесници во извлекувањата за електричен велосипед. Во три месечни циклуси на извлекување ќе биде доделен 21 електричен велосипед, ...

Read More »

Lancôme лансираше нов парфем, новиот Idôle се враќа за да внесе оптимизам во 2020

За да ја обележи 2020 години со позитивизам, сила и вера,  Idôle се враќа уште погорд, похрабар и со силна мисија. Минатата година  Lancôme го создаде Idôle, мирис инспириран од современата генерација на жени кои создаваат свои правила за успех. Сега пак, Idôle ...

Read More »

Халкбанк со инвестиција над 25.000 евра за поддршка на угостителскиот сектор

Преку кампањата „На наша сметка“ до ваучер од 500 денари за локалите клиенти на банката Како дел од својата заложба за поддршка на малите бизниси погодени од корона-кризата, Халкбанк продолжува со уште една кампања наречена „На наша сметка“ преку која ...

Read More »

Пред-пролетна колекција на ZARA

Популарната моделка Мика Арганараз позира во модни парчиња за испраќање на летото и пречекување на есента, во пред-пролетната колекција на Zara.  За оние кои се уште ги планираат годишните одмори и за оние кои уживаат во последниот летен месец, Зара ...

Read More »

Производите на Panthenol Extra отсега достапни во аптеките Еурофарм: Подарете и врвна нега на вашата кожа  

  Ексклузивните производи на Panthenol Extra, отсега поблиску до вас. Од овој месец, вашите омилени производи може да ги најдете и во аптеките Еурофарм. Линијата за нега на кожа, Panthenol Extra, датира од 1998 година и една од најпродаваните во ...

Read More »