Daily Archives: 07/08/2020

Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd во текот на завчерашниот Galaxy Unpacked настан, претстави и два нови таблети – Galaxy Tab S7|S7+. Со новите функции, унапреденото S pen пенкало, проширената тастатура, големиот екран и моќниот процесор, како и поддршката за 5G мрежа ...

Read More »

Секој хороскопски знак има боја која го симболизира, му дава енергија и го заштитува

Боите влијаат на нашето расположение – топли, ладни, пастелни, силни…сите носиме боја која ни се допаѓа и ни одговара. Кога на пример, се наоѓаме во просторија со нагласена сина боја, чувствуваме студенило, како што црвената боја кај многумина предизвикува агресија. ...

Read More »