Дневни архиви: 10/08/2020

Како што подолго да го сочувате сончаниот тен после одморот

Оние кои уживаат во сончањето, се разбира дека сакаат и што подолго да им трае бојата која ја добиле во текот на летото. За да не ви е жал добриот тен кој сте го добиле тешко, брзо да го загубите, ...

Повеќе »

Како да го направите вашето лице визуелно послабо

Постојано чувствувате дека сте натечени во лицето или пак имате буцмасто лице, еве како визуелно да го ослабенете Набавете две нијанси руменила, една потемна, друга посветла. За да бидете сигурни дека тие две нијанси добро одат заедно, најдобро е да ...

Повеќе »

Пилешко капрезе, плени со вкусот и комбинацијата

Нискокалоричен ручек кој плени со вкусот и комбинацијата. Намирници – 500 грама пилешки гради, 500 грама чери домати, 4 големи кришки моцарела, свеж лук (количина по желба), 1 лажица маслиново масло, 3 лажици сечкани ливчиња босилек, сол и црн пипер. ...

Повеќе »

Како стареат хороскопските знаци? Водолиите се „откачени“ старци, Јарците стануваат несериозни, а Лавовите делат совети…

Секој од нас старее, но на различен начин. Под влијание на планетите, видот на темпераментот, карактерните црти, јаките и слабите страни…, проверете како старее вашиот хороскопски знак зашто постојат некои општи тенденции, со кои се утврдува ист вид на однесување на ...

Повеќе »

Не пропуштајте: Во ORIGINAL MARINES дополнителни 20% ПОПУСТ на веќе намалените артикли на колекција пролет/лето 2020

Искористете ги попустите и дотерајте ги вашите дечиња во шик стил по суперподволни цени! На веќе постоечкиот попуст на брендираните модни парчиња од ORIGINAL MARINES ви следува дополнителен 20 осто попуст! Креирајте оригинален стил за вашите деца и од мали научете ...

Повеќе »

Чудесната диета на Ватанабе со банани

Оваа суперефикасна диета ја смислил Хитоши Ватанабе, кој се бавел со проучување на превентивната медицина, и неговата сопруга Сумико, фармацевт. База на оваа диета е појадокот кој содржи единствено банани и обична вода на собна температура. Изумувачите тврдат дека диетата ...

Повеќе »

Ќерката на Моника Белучи го разбранува Инстаграм, убава е како мајка ѝ

Дева Касел „слета“ на Инстаграм. Прекрасната постара ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, која е годинава и главен лик на кампањата за парфемот Dolce Shine од „Долче и Габана“, блесна на Инстаграм поубава од кога и да било, ...

Повеќе »

Роналдо си купи „вселенски брод“ од 10 милиони евра

Кристијано Роналдо, не штеди на луксуз. Фудбалскиот ас си купи за себе еден од најскапите „суперавтомобили“ во светот. Не зборуваме за обичен Ферари или Ламборџини, присутен во гаражата на кој било ултра милионер, туку за Бугати во ограничена верзија. На целата ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон е „најпатриотска“ членка на кралско семејство според модните брендови што ги носи

Истражувањето на „Дејли меил“ потврди дека војвотката од Кембриџ избира англиски брендови за 8 од 10 јавни прилики. Максима од Холандија, од друга страна, никогаш не се одлучила за дизајнер од Холандија. 38-годишната војвотка од Кембриџ изминатите неколку недели носи ...

Повеќе »