Daily Archives: 11/08/2020

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопи и на македонскиот пазар

Кон крајот на месецов, технолошкиот гигант Huawei ќе го прошири своето портфолио на паметни производи во Северна Македонија со нова категорија – лесни и преносни лаптопи од Matebook серијата. Македонските корисници ќе имаат на располагање 4 претставници – моделите  Matebook ...

Read More »

Адут Акеч изгледа многу секси во црвената есенска колекција на ZARA

Популарната манекенка од Судан, Адут Акеч, е полн погодок за фотосесијата за есенската колекција на шпанската модна марка Зара, која е во знакот на силната црвена нијанса. Колекцијата има елегантна нота, а повеќе е фокусирана на вечерни и свечени прилики, ...

Read More »

Природен рецепт против мачнина на патувањето

Значаен број на луѓе чувствуваат мачнина на патувањето, особено кога с епатува низ планински предели, свиоци, на подалечни патувања…Како на природен начин да го отстраните нагонот за повраќање при патувањата? Овој стар рецепт делува подобро од современите апчиња. Станува збор ...

Read More »

Храна која не треба да ја јадете после 19 часот

Експертите велат дека не треба да јадете после 19 часот и објаснуваат зошто доцната вечера може да биде опасна за вашето здравје, а особено за нарушување на вечерниот сон. Ако сепак се решите да јадете после 19 часот, тогаш избегнете ...

Read More »

Какви фустанчиња ни носи STRADIVARIUS за есенските денови

Уживаме се уште во летото, но првите есенски денови бргу ќе пристигнат, со првите септемвриски дождови. Размислувате за ново есенско модно парче? Ние и понатаму навиваме за фустанчињата. Цветни, со точкаст принт, во живи нијанси, со карнери, кошула фустани, со ...

Read More »

Зошто после разводот, принцезата Дајана престана да носи облека од Шанел?

Дали некогаш сте почувствувале голема потреба да престанете да одите во одредени ресторани или да слушате специфични песни по болното раскинување со вашето момче? После разводот од принцот Чарлс во 1996 година, принцезата Дајана отиде уште подалеку и престана да ...

Read More »