Daily Archives: 27/08/2020

Како до совршена спална соба, инспирирана од најдобрите примери на Pinterest

Спалната соба е најприватното катче во домот, место каде што ги полниме „батериите“, место каде што ги сонуваме најубавите соништа, кое го користиме само за нас. И иако ретко некој може да види како изгледа ова катче, дефинитивно заслужува внимание ...

Read More »

Систина Офталмологија доби признание за работата во услови на пандемија

Најдобрите практики на „Систина Офталмологија“, во услови на Ковид 19 , се потврдени и во експертска студија, заедно со други студии направени на Универзитетот Стенфорд и Meцинската школа на Јејл,  здравствените системи Џон Хопкинс,  Њу Јорк Универзитетот и Бостонската болница.  Практиките ...

Read More »

Се отвори Sara Fashion MEGA STORE – најголемата Сара Фешн продавница на Балканот!

Сара Фешн, оваа среда, 26ти август, ја отвори својата најголема продавница на Балканот! Оваа продавница гордо го завзема своето прво место во листата од над 60 продажни места на компанијата ДеТа во Македонија, Србија и Косово. Sara Fashion MEGA STORE има се ...

Read More »

Неле Карајлиќ: Во вториот дел од „Солунска 28“ истражував како функционира човековата душа и психа во време на Втората светска војна

‒ Приказната за една куќа и едно семејство во суштина е и слика на моето семејство. Но, она што мене најмногу ме интересираше е токму периодот кој е опфатен во овој, втор дел од „Солунска 28“, а тоа е времето ...

Read More »

Прва хронометар велосипедска трка HALK VELO GREEN во организација на Халкбанк

На 8 Септември, во организација на Халкбанк, во Маврово за прв пат ќе се одржи хронометар велосипедска трка HALK VELO GREEN, за професионални и аматерски велосипедисти, во рамките на која ќе се вози патека во должина од 22 километри, во ...

Read More »