Monthly Archives: август 2020

Не пропуштајте: Во ORIGINAL MARINES дополнителни 20% ПОПУСТ на веќе намалените артикли на колекција пролет/лето 2020

Искористете ги попустите и дотерајте ги вашите дечиња во шик стил по суперподволни цени! На веќе постоечкиот попуст на брендираните модни парчиња од ORIGINAL MARINES ви следува дополнителен 20 осто попуст! Креирајте оригинален стил за вашите деца и од мали научете ...

Read More »

Чудесната диета на Ватанабе со банани

Оваа суперефикасна диета ја смислил Хитоши Ватанабе, кој се бавел со проучување на превентивната медицина, и неговата сопруга Сумико, фармацевт. База на оваа диета е појадокот кој содржи единствено банани и обична вода на собна температура. Изумувачите тврдат дека диетата ...

Read More »

Ќерката на Моника Белучи го разбранува Инстаграм, убава е како мајка ѝ

Дева Касел „слета“ на Инстаграм. Прекрасната постара ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, која е годинава и главен лик на кампањата за парфемот Dolce Shine од „Долче и Габана“, блесна на Инстаграм поубава од кога и да било, ...

Read More »

Роналдо си купи „вселенски брод“ од 10 милиони евра

Кристијано Роналдо, не штеди на луксуз. Фудбалскиот ас си купи за себе еден од најскапите „суперавтомобили“ во светот. Не зборуваме за обичен Ферари или Ламборџини, присутен во гаражата на кој било ултра милионер, туку за Бугати во ограничена верзија. На целата ...

Read More »

Кејт Мидлтон е „најпатриотска“ членка на кралско семејство според модните брендови што ги носи

Истражувањето на „Дејли меил“ потврди дека војвотката од Кембриџ избира англиски брендови за 8 од 10 јавни прилики. Максима од Холандија, од друга страна, никогаш не се одлучила за дизајнер од Холандија. 38-годишната војвотка од Кембриџ изминатите неколку недели носи ...

Read More »

Одберете еден премин, ќе се изненадите колку говори за вашата личност

Од шестте предложени премини на фотографијата одберете еден низ кој би се одлучиле да поминете. Премин број 1.  Пат кон ослободување Вие сте личност на која ѝ треба многу простор, ја сакате слободата за работите да ги направите на ваш ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10. до 16. август): Нови можности за Лавовите, незаборавни денови за Раковите, среќни средби за Девиците

Оваа недела планетата Меркур ќе заблеска во знакот на Лав, подготвена да им даде многу нови можности на сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас какви планови имаат ѕвездите за вас оваа недела! Овен: ...

Read More »

Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd во текот на завчерашниот Galaxy Unpacked настан, претстави и два нови таблети – Galaxy Tab S7|S7+. Со новите функции, унапреденото S pen пенкало, проширената тастатура, големиот екран и моќниот процесор, како и поддршката за 5G мрежа ...

Read More »

Секој хороскопски знак има боја која го симболизира, му дава енергија и го заштитува

Боите влијаат на нашето расположение – топли, ладни, пастелни, силни…сите носиме боја која ни се допаѓа и ни одговара. Кога на пример, се наоѓаме во просторија со нагласена сина боја, чувствуваме студенило, како што црвената боја кај многумина предизвикува агресија. ...

Read More »

Huawei започна со продажба на P40 Pro+ и на македонскиот пазар

По успешното лансирање на Huawei P40 Pro и P40 lite оваа година, и врвниот претставник на серијата – Huawei P40 Pro+ од овој месец веќе е достапен и на македонскиот пазар, со револуционерна, петкратна Ultra Vision Leica камера и дизајн ...

Read More »