Monthly Archives: септември 2020

Македонскиот блогер за храна, Cooking with Branko, со нов проект: Food & Wine Experience

  Нов, природен и вкусен проект доаѓа повторно од кујната на Бранко Попоски, македонскиот блогер за храна познат како Cooking with Branko. Започнете го вашето уникатно искуство со вкусна храна и квалитетно вино и почувствувајте ја другата страна на вистината. Новиот ...

Read More »

Халкбанк со подарок за новороденчињата во текот на октомври, месецот на штедење

Сите родители кои во текот на месец октомври ќе добијат принова во ЈЗУ Универзитетска Клиника за гинекологија и акушерство, ПЗУ Ре-Медика или One Hospital, во знак на месецот за детско штедење, ќе добијат симболичен подарок од Халкбанк и Халки. Оваа акција, ...

Read More »

Погледнете ја ќерката на Алесандра Амброзио, супермодел во најава: Убавината и благоста се наследни!

Супермоделот позира за фотосесија и ја претставува нејзината ќерка Ања (12). Ања изгледа ги има сите „карти“ за да ги следи професионалните стапки на славната мајка. Ања порасна. И се чини дека има намера да ги следи стапките на нејзината ...

Read More »

Изложба фотографии и книга од Милчо Манчевски во МСУ: ВИЗУЕЛНАТА МОЌНОСТ ВО УЛИЧНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА МАНЧЕВСКИ НА УВИД ОД УТРЕ

„„Таму“ ги отфрла границите – географските, формалните и другите“, вели ирскиот уметник и критичар Конор Мекгрејди за новиот фотогафски опус на Милчо Манчевски. Утревечер, во 20 часот, во Музејот на современата уметност Скопје ќе биде отворена изложба на фотографии „Таму“ ...

Read More »

ТРЧАЈ БЕ во Битола, по втор пат спектакл

Второто издание на ТРЧАЈ БЕ, само го потврди минатогодишниот впечаток, после првата трка, дека градот на конзулите не е само град на седење и пиење кафе, туку станува сериозен арбитер на тркачката мапа во нашата држава и регионот. Од оваа ...

Read More »

Меган Маркл загуби уште една рунда во судскиот процес против Дејли Меил

Втор пораз за поранешната актерка во тужбата против таблоидот. А, вината лежи во мемоарите Пронаоѓање на слобода. Судијата тврдел дека книгата кажува друга вистина, очигледно предложена од војвотката. Судијата ја отфрлил одбраната на поранешната актерка тврдејќи дека таа е тотално ...

Read More »

Среќен роденден Моника Белучи, кралицата на шармот полни 56 години

Една од најомилените италијански диви на сите времиња, и светска икона на префинетоста и сензуалниот глам-стил, Моника Белучи, денес полни 56 години. Од почетокот на кариерата како модел, Моника Белучи се обложи со сите карти во стилот на нагласени природните ...

Read More »

Потрошувачки кредит од Халкбанк за здравствени работници со грејс период до 6 месеци и фиксна каматна стапка од 4% во првите две години

– Халкбанк АД Скопје подготви специјален производ – Потрошувачки кредит за здравствени работници, кој е со фиксна каматна стапка од само 4% во првите две години, односно 5% каматна стапка варијабилна во останатиот период на отплата и со можност за користење ...

Read More »

РАМСТОР МОЛ ГО ОДБЕЛЕЖУВА СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНИТЕ: Испратете фотографија од вашето милениче и добијте вредносен ваучер

4 октомври е светски ден за заштита на животните. По тој повод, Рамстор мол организира фото конкурс. Учество на конкурсот можат да завземат сите лица кои чуваат домашни миленичиња. За учество во фото конкурсот, потребно е во периодот од  29 септември до ...

Read More »

Добитниците на рекордната седумка им се заблагодарија на останатите играчи

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се одржуваат извлекувањата на играта на среќа Лото 7. Биљана, Лаци, Кирил и Димитар се заблагодарија ...

Read More »