Дневни архиви: 07/09/2020

Нови научни откритија за циметот, делотворен против шеќерна болест, го намалува лошиот холестерол, делува на психата…

Древната примена на циметот како лек го разбуди интересот и на современата медицина за овој зачин. Во поново време направени се многубројни научни истражувања со кои се дошло до воодушевувачки откритија. Така, на пример, се открило дека циметот е многу ...

Повеќе »

Што зборува вашето лице за вашето здравје

За сите оние кои маки мачат со бубулици и акни, ви ја претставуваме мапата на лицето на одредени проблеми за кои не сме ни помислиле. Со овие едноставни совети можеби засекогаш ќе ги решите вашите проблеми без да посетите козметичар ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 7. до 13. септември): Топ знаци на неделата – Лав, Близнаци и Вага

Почнувајќи од понеделник, планетата Венера ќе го напушти знакот на Рак за да влезе во Лав, подготвена да им донесе љубов на сите огнени знаци. А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвија ѕвездите за ...

Повеќе »