Daily Archives: 09/09/2020

Имате чести главоболки? Овој домашен лек е сè што ви треба

Кога ќе не заболе главата, обично посегнуваме за билокој лек пторив болки кој го имаме при рака. Сепак, ако го подготвите овој еликсир ќе ви биде од многу поголема помош, а истовремено поволно ќе влијае на целиот организам. Состојки кои ...

Read More »

Original Marines со есенска колекција и преслатки модели

Есента е на прагот, па време е да размислуваме за подновување на гардеробата на нашите дечиња. И додека полиците на продавниците полека се полнат со есенски модни парчиња, погледот ни застана на излогот на нашата омилена продавница – Original Marines. Па ...

Read More »

Ким Џонс е нов уметнички директор на Fendi, но кој е Ким Џонс?

Стилистот од Dior Men е новиот наследник на Карл Лагерфелд, назначен е за уметнички директор на луксузната модна марка Фенди. View this post on Instagram FENDI is delighted to welcome Kim Jones as Artistic Director of women’s collections. Silvia Venturini Fendi ...

Read More »

Кејти Холмс има нова љубов, готвачот Емилио Витоло

Слатката холивудска актерка, Кејти Холмс, поранешна сопруга на Том Круз, има нова љубов. Не станува збор за глумец, туку за готвач со италијанско и перуанско потекло. Кејти и омилениот готвач на ѕвездите, Емилио Витоло, се фотографирани во еден љујоршки ресторан како ...

Read More »

Хелена Кристенсен го носи истиот костим за капење од пред 25 години

51-годишниот супермодел го носи истиот едноделен костим за капење како што се појави на ревијата на Кристијан Лакроа пред 25 години, и ништо оттогаш не е променето! Модната ѕвезда на 90-те години, Хелена Кристенсен, годишниот одмор го поминува на планината ...

Read More »

Панталоните во џогинг стил од ZARA се хит на есента

Панталоните од ZARA дизајнирани во џогинг стил, а од вештачка кожа, се еден од најголемите хитови за есенската сезона.   Новата сезона на сцена го враќа мирисот на кожата, а меѓу најбараните ќе бидат панталоните од вештачка кожа.  Едни такви го ...

Read More »

Поглед на колекцијата H&M Fall Fashion 2020, достапна во продажба од утре

Колекцијата на H&M е инспирирана од чипкастите детали од 1930-те години. Станува збор за осум модни парчиња сите со „vintage“ детали како нагласени ракави и карнери, и модерни волуменозни кроеви. Од палетата на бои застапена е белата и црната како ...

Read More »

Направете сами препарат за нега и побрзо растење на трепките

Густите и долги трепки придонесуваат за подобар изглед на окото и за заводлив поглед. Ако природата можеби не ве надарила со долги трепки, а не сакате вештачки, еве рецепт за нега и побрзо растење на трепките. Ќе ви биде потребно ...

Read More »

Средете ги шишките на три различни начини (ВИДЕО)

Жените се често во недоумица дали да ги истрижат шишките или не, зашто сметаат дека еднаш кога се кратки не можат ништо со нив. Но не се во право, бидејќи и со истрижани шишки можат да се прават различни фризури. ...

Read More »