Daily Archives: 10/09/2020

ХОРОСКОП ЗА СЕПТЕМВРИ: Месец на љубовта за Лавовите, за Вагите интересни средби, Шкорпиите во криза…

Во месец септември, планетата Венера ќе го напушти знакот на Рак за да влезе во Лав, носејќи многу среќа во љубовта на сите огнени знаци. А вие во кој знак сте родени?  Откријте сега со нас што ви подготвија sвездите ...

Read More »

А1 Македонија го усоврши „Славчо” – четбот базиран на вештачка интелегенција

А1 Македонија со задоволство ја најавува најновата и усовршена верзија на виртуелниот експерт базиран на вештачка интелигенција –  „Славчо”, со уште повеќе функционалности, дизајниран да понуди помош и поддршка за сите прашања на корисниците поврзани со услугите на А1. „Четботот ...

Read More »

Комбинација од здравје и вкус: Рецепти за три намази од кои ќе барате репете

Во време кога здравиот начин на исхрана е приоритет, интегралните лебови се сметаат за далеку подобар избор бидејќи истите претставуваат извор на витамини, минерали, растителни влакна и се направени со цели зрна жито, а нивната текстура е позбиена. Следејќи ги ...

Read More »

Краток водич за перење и сушење на плетена и волнена облека

Есента е на прагот, а со неа и сезоната на плетена и волнена облека. Претпоставуваме, при „чистење“ на гардероберот и промена на летната со есенска гардероба, ќе се соочите со потреба од перење на алиштата. Ви носиме краток водич како ...

Read More »

Алек Болдвин стана татко по шести пат

Во светот на холивудските ѕвезди има повеќе кои на зрели години станаа татковци. Последен во оваа низа е Алек Болдвин, кој го дочека своето шесто дете во семејството, на 62-годишна возраст. На 62 години, Алек Болдвин го поздрави своето шесто ...

Read More »

Есенски едиторијал на ZARA: A Simple Approach (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шпанската модна марка ZARA за есен ни носи минималистичка колекција. За новиот тренди водич насловен A Simple Approach, позира моделката Ракел Зимерман. Монохромната палета на бои се фокусира на белата и црната. Акцентот е на мантилите, едноставните фустани, струкираните сакоа, здолништата ...

Read More »

Како да се ослободите од целулитот на природен начин

Кога ги знаеме причините за појава на целилит, можеме да делуваме на негово отстранување на природен начин. Постојат извесни заблуди околу целулитот, а тоа се дека не се појавува кај витки или пак, кај млади лица, дека мажите немаат целулит ...

Read More »

Искористете ја до максимум сезоната на лубеници, направете совршен сок

А, кој не сака лубеница? Убаво изладената лубеница е омилено летно овошје, кое поради својата голема количина на вода и сладок црвен плод е многу популарно во жешките денови. Лубеницата е богат извор на витамините А и Ц, како и ...

Read More »