Daily Archives: 11/09/2020

Попусти и супер акции за новата учебна година во Скопје Сити Мол

Се ближи почетокот на новата учебна година, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен и безбеден старт. Во овој период во Скопје Сити Мол Ве чекаат супер акции и попусти кои продавниците ...

Read More »

7 лаги и вистини за варење на тестенините до совршен вкус

Ги варите ли правилно? Вкусноста на тестенините зависи од начинот на кој ги подготвувате. Ако не додадете масло, тестенините ќе се залепат Ова тврдење во целост може да го наречеме мит. Единствено што ќе постигнете со додавање на масло е ...

Read More »

Тренд на неделата: Чизми од TIMBERLAND

Кој еднаш облекол чевли од TIMBERLAND, секогаш ќе ги носи. И затоа редовно навраќаме во брендираната продавница на оваа легендарна марка, во потрага по нов чифт чевли/чизми. Овојпат за тренд на неделата дефинитивно ги прогласуваме кафените кожени чизми од TIMBERLAND, со висока ...

Read More »

Топ 10 модели на панталони од есенската колекција на Massimo Dutti

Новата сезона е пред нас, а тоа најдобро се гледа на полиците на познатите брендови. Есента е незамислива без добар пар панталони. А дизајнерите на модната марка Massimo Dutti, овојпат се погрижиле да понудат најразлични модели и со тоа да ...

Read More »

Хари и Меган Маркл бараат по милион долари за секој јавен говор

Парот наметнува низа услови за нивно учество на јавни настапи, од присуство на други говорници до спонзорства. Круната трепери. Лондон е загрижен. Упатените во палатата велат „Кралицата Елизабета е многу загрижена“. Многумина сакаат да ги ангажираат Хари и Меган за ...

Read More »

Кралски изглед на денот: Камила со транспарентен визир

Сопругата на принцот Чарлс, Камила Паркер Боулс, е прва од европските кралски семејства што се појави во јавноста без класична хируршка маска, туку со транспарентен визир што и ги покрива носот и устата. Војвотката била фотографирана за време на еден ...

Read More »