Дневни архиви: 14/09/2020

Новиот партнер на Кејти Холмс ја прекратил врската со својата поранешна девојка преку СМС-порака на чекор пред венчавката

Според PageSix, Емилио Витоло, новиот партнер на американската актерка, ја раскинал врската со бившата девојка со смс- порака. Инаку, двајцата заедно 18 месеци ја планирале венчавката која требала да се случи до крајот на оваа година. Неколку часа пред таблоидите ...

Повеќе »

Васко Тодоров: За „Монологија“ и за целата моја работа инспирацијата ја црпам од реката Амазон  

Васко Тодоров, кој е најпознат по хумористичното алтер его Тошо Малерот, вчера (13 септември) во заедничкиот саемски промоцентар го промовираше неговото прво дело „Монологија“ во кое, како што сам вели, се собрани најдобрите монолози на Тошо и е еден вид ...

Повеќе »

Ова се последиците од изгладнувањето и наглото слабеење

Ако се прашувате што се случува кога држите една од оние „чудесни диети“, тука може да ги прочитате одговорите кои ќе ве натераат два пати да размислите. Знаете ли дека, на пример, ризикувате дисбаланс на хормоните, гоење, слабо варење и ...

Повеќе »

Топ 9 модели на есенски кратки чизмички од ZARA

Популарната шпанска модна марка Zara ни носи низа модели на чизми за есен, со висина до глуждовие, а ние ви ги претставуваме нашите фаворити. За десетина дена официјално ќе пристигне есента, а популарните брендови во продавниците веќе ги изложија своите ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (14. до 20. септември): Љубовни проблеми за Водолиите и Биковите, а за Лавовите и Девиците многу романтика!

Оваа недела Венера е во знакот на Лав и може да им донесе љубовна болка на Водолиите, но и на Биковите и Шкорпиите… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: ...

Повеќе »

Жизел Бундшен го рекламира новиот серум против стареење на Dior

Најплатениот супермодел во светот, Жизел Бундшен, се врати да позира за Dior. Бразилскиот супермодел е главно лице во кампањата на новиот производ за нега на лице насловен Capture Totale Super Potent Serum. Серумот од Диор е наменет за позрела кожа, а содржи ...

Повеќе »