Дневни архиви: 15/09/2020

Принцот Хари наполни 36 години, прв не-кралски роденден 

Вториот син на Чарлс од Англија и Лејди Дијана е роден во Лондон на 15 септември 1984 година. Роденденските желби ќе бидат строго виртуелни и можеби не сите ентузијастички, со оглед на загриженоста за неговата нова холивудска кариера. Ова е ...

Повеќе »

Забава за 100-от роденден на принцот Филип: Меган и Ендрју непожелни гости!

Војводата од Единбург бил принуден да го избрише принцот Ендрју од списокот на гости. Прославата за 100-от роденден на принцот Филип е веќе закажана за 10 јуни, станува збор за настан на кој кралицата Елизабета работи со години заедно со тим ...

Повеќе »

Дали и после ова ќе влегуваме со чевли дома?

Ако се прашувате дали треба да ги соблечете чевлите пред врата или во ходникот, имајте на ум дека со обувките дома внесувате разни бактерии и отрови. Еве некои причини кои ќе ви дадат одговор на прашањето дали да ги соблечете ...

Повеќе »

Хит сукња од ZARA за есен 2020

Би ја носеле ли и вие?Со првите есенски денови на сцената се враќаат два големи тренда – вештачка кожа и бургунди нијансата. И двата тренда ги спојува хит сукњата од модната марка Zarа. Малку време не дели до официјалното пристигнување на ...

Повеќе »

Џиџи Хадид се расоблече за Calvin Klein (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендарната американска модна марка Calvin Klein се здружи со њујоршката марка Кит за да ја реализира еснеската колекција. Во рекламната кампања главно лице (и тело) е супермоделката Џиџи Хадид, која носи долна облека инпирирана од 1990-те години. Фотограф на кампањата е Кас ...

Повеќе »

Вака изгледаат есенските палта од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Есенската сезона ќе биде тука пред да забележиме. А Зара нуди многу опции за шик есенска сезона. Во новиот тренди водич на шпанската модна марка позира популарната моделка Мика Атганараз. Дизајнерите од Зара овојпат се фокусирале на долгите капути, кожените ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Меган Маркл во спортски стил и шик бела јакна

Поранешната актерка, 39, се појави на „Зум“ една година по лансирањето на капсулната колекција за „Smart Works“, здружение кое им помага на жените да се вратат во деловниот свет. За оваа прилика Маркл избра спортски изглед. Војвотката се појави со минималистички ...

Повеќе »