Daily Archives: 16/09/2020

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три години брак. Се чини дека нејзиниот сопруг никогаш не и бил верен, и дека решила да му каже дека е доста. Очигледно, раперот, кој постигна успех во 2017 ...

Read More »

Ова е најслатката фотографија на Џиџи Хадид од бременоста (ФОТО)

Најслатката – и најсмешна – фотографија од бременоста на Џиџи Хадид, 25, доаѓа од профилот на Инстаграм на нејзината сестра Бела (23). Супермоделот објави на социјалните мрежи фотографија направена минатиот (11-ти) јуни, на зајдисонце (или рано наутро), во една ливада ...

Read More »

Што да јадете за трајно да се ослободите од вишокот килограми

„Скокате“ од диета на диета, некои се повеќе успешни, а други без значителни резултати, сепак килограмите повторно и брзо се враќаат. Како треба да изгледа едно идеално диетно мени за да ги загубите килограмите и без тие да се вратат. ...

Read More »

Што открива за вас вашата омилена чоколада

Која чоколада ви е омилена? Секој вкус открива по некоја човечка карактеристика. Пронајдете го и вие вашиот вкус. Mлечна чоколада – имате детинесто срце, невиност која другите луѓе ја обожаваат. Црна чоколадa – ги решавате проблемите. Секогаш сте чекор пред сите и ...

Read More »

Ова биле критериумите за совршена жена во 1912 година

Верувале или не, жените со големи гради, тесни колкови и долги нозе не беа секогаш идеалот за тоа како треба да изгледа совршена жена. Еве што се сметаше за здрава и убава жена во 1912 година. Пред околу сто години, ...

Read More »

Топ 8 модели на кожени панталони од популарните модни марки

Еден од најголемите хитови на оваа есен/зима се панталоните од кожа или од вештачка кожа. Продавниците веќе се полнат со различни модели на ваков тип панталони, а ние ви носиме топ 8 модели од популарните „хај-стрит“ брендови достапни кај нас. ...

Read More »

За Yamamay летото продолжува, колекцијата остава без здив (ФОТО + ВИДЕО)

Само неколку дена пред официјално да не напушти летото, кампањата на костими за капење на Yamamay ни доаѓа како совршена инспирација. Италијанската убавица позната по кампањите на „Долче и Габана“, Бјанка Балти, е главното лице во фотосесијата и видеото на Yamamay. ...

Read More »

Поглед на есенската колекција од MANGO: Есен во мирни тонови

Дизајнерите од шпанската модна марка MANGO оваа есен го ставаат фокусот на неутралните нијанси. За есенскиот тренди водич позира полската убавица Малгозија Бела. Колекцијата вклучува блејзери, џемпери, туники, долги волнени палта кои се носат во комбинација со волнени здолништа и панталони. ...

Read More »