Daily Archives: 21/09/2020

Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Најновиот модел на фитнес паметен часовник на Huawei – HUAWEI WATCH FIT сега е достапен за македонските потрошувачи само неколку дена по неговата официјална светска премиера на 10 септември во рамките на форумот HDC.Together. Благодарение на Македонски Телеком, Сетек, Нептун, Техномаркет и ...

Read More »

Ученици од Центар ќе бидат стипендисти на актерската школа на Весна Петрушевска

Со задоволство ја информираме јавноста дека од денеска започнува учебната година по актерска игра во Актерската школа на Весна Петрушевска. Оваа година, актерската школа и КМК Продукција заедно со Општина Центар и компанијата Пакомак спроведуваат општествено одговорен проект, „Учиме преку ...

Read More »

Започнува кампањата Back to School, се гледаме во Ramstore Mall 

Се приближуваме до почетокот на учебната година. Период исполнет со дополнителни обврски за родителите, а големо нетрпение и возбуда кај учениците. Без грижи, Ramstore Mall и во овие мигови е тука за Вас! Започнува Back to School кампањата од 21ви септември до ...

Read More »

Кралицата Елизабета во паника поради договорот на Меган и Хари со Нетфликс

Додека Хари и Меган работат на своите први проекти со Нетфликс во Калифорнија, кралицата и нејзиниот сопруг Филип разговараат со Чарлс и Вилијам за можните последици од медиумската кариера на парот Сасекс. Веќе се уморни од тоа да не бидат ...

Read More »

Есенска тексас колекција од Zara (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Грејс Хартзел ни ја претставува во новиот едиторијал есенската тексас колекција од модната марка Zara.  Тексасот никогаш не излегува од мода, а дизајнерите од шпанската модна марка Zara ставија акцент на основните тексас модни парчиња кои се задолжителни за сезоната ...

Read More »

Што сè може да измие машината за садови, освен чинии и тенџериња

Машината за миење садови, покрај прибор за јадење, лажици, вилушки, ножеви, чинии и шерпи, без кои не може да помине подготовката на оброк, може совршено да измие и некои други предмети за домаќинството, па дури и за лична употреба. 1. ...

Read More »

Како и со што заведува вашиот хороскопски знак

Прочитајте какви заводници сте и со што сте надарени да заведувате. Овен Вие сте еден од најголемите заводници на зодијакот, и само вие знаете како да го направите тоа. Да, навистина, вие освојувате грубо, брзо, без романса, без нежност, а ...

Read More »

Како да ги сокриете само пробламатичните вишоци на телото

Секоја жена знае како е да се бориш со проблематични делови од телото. Без оглед на тоа колку е самоуверена, проблематичните делови можат да ја исфрустрираат или барем да се чувствува непријатно. Се разбира, „ножот“ и операцијата не се опција ...

Read More »