Daily Archives: 22/09/2020

Меган Маркл потрошила 2 милиони евра за тужбата на Дејли Меил

Меган Маркл покрена тужба против весникот Дејли Меил за откривање на приватност од писмото на нејзиниот татко Томас. За судски трошоци до сега платила речиси 2 милиони евра. Ова го објави адвокатот на поранешната актерка, Џеси Боухил, нарекувајќи го „разумен и ...

Read More »

Наталија Водјанова, нова есенска невеста, му рече „oui“ на Антоан Арло

По објавувањето на свршувачката на 1 јануари, Наталија Водјанова му рече „да“ на наследникот на LVMX, милијардерот Антоан Арно. Идејата за венчавка веќе подолго време лебдеше во воздухот, а 38-годишната руска супермоделка го објави тоа преку социјалните мрежи на почетокот ...

Read More »

22. Моден Викенд Скопје од 1 до 3 октомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки на тридневниот шоурум „Свесна Мода“ од 1 до 3 октомври во Јавна Соба. Поканата е отворена за сите ...

Read More »

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? Средна должина на косата, во стотина варијанти. И Џенифер Лопез го прифати овој тренд, а го промовираше на својата Инстаграм страница постирајќи фотографија на која нејзината коса е ...

Read More »

Менопауза: Пет работи кои секоја жена треба да ги знае

Хормоните понекогаш навистина моат добро да не збунат! На пример, поради нив, нашата кожа има природен сјај и, благодарение на нив, нашите коски остануваат цврсти. Од друга страна пак, тие се главниот виновник за надуеност, ПМС, и кога ќе започнат ...

Read More »

Лејди Гага го рекламира новиот парфем на Валентино

Популарната пејачка и глумица е главно лице во кампањата за новиот женски парфем на луксузната марка Валентино. Парфемот е насловен Voce Viva и од следната недела ќе биде во продажба.  Кампањата и видеото се снимени од Inez & Vinoodh, а Гага ...

Read More »

Поглед на есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Литванската популарна моделка Едита Вилевичијте е главно лице во кампањата на Massimo Dutti насловенаLiving in the City за сезоната есен/зима 2020. Во новиот едиторијал на Massimo Dutti се претсавени трендовските модни парчиња од оваа марка за сезоната на постудени денови и начинот на ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 21 до 27 септември): Жешка недела за огнените знаци!

Оваа недела продолжува транзитот на Венера во знакот Лав, што ќе им донесе денови полни со страст на сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: Венера се ...

Read More »