Daily Archives: 23/09/2020

Колоритност и шик модели во есенската колекција на ORIGINAL MARINES

Децата сакаат да играат со својот стил и честопати мешаат различни стилови. Но, сепак, комбинацијата е совршена, кога се во прашање моделите на Original Marines. Експлозија од колоритност и шик модели наоѓаме во новата колекција на популарната италијанска модна марка, кои се ...

Read More »

Дали имате карактеристики на алфа жена?

Слабите жени не можат да ги поднесат, мажите се плашат од нив. А тие се храбри, самоуверени и секогаш го добиваат она што го сакаат. А прифаќаат и порази, и тоа спортски. Ако имате повеќе од овие карактеристики кои ги ...

Read More »

Да се ​​работи осум часа на ден не е добро ни продуктивно, доволни се само 3 часа! Новото истражување ја докажува оваа теза

Ова го откри истражување на австралискиот институт за применети економски и социјални истражувања во Мелбурн, објаснувајќи кој е оптималниот број на часови за работа за да не се изгуби продуктивноста. Работата 8 часа на ден, пет дена во неделата, на ...

Read More »

Џеки Сталоне, познатата мајка на Силвестер, почина на 98 години, беше познат астролог

Акробатка, советнича на телефонска линија за психичко болни лица, и промоторка на женските боречки вештини, мајката на Силвестер Сталоне почина во сон на 98 годишна возраст. Рамбо и Роки ја изгубија својата најважна хероина. Славниот астролог и мајка на глумецот ...

Read More »

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната недела во Лондон, е и Викторија Бекам, (46). Поранешната пејачка, која е позната по тоа што никогаш не се смее, во овој случај покажа одредена смисла за хумор. ...

Read More »