Daily Archives: 24/09/2020

Ролат од ајвар (а, може и од спанаќ), готов е за 10 минути!

Рецептот се подготвува само за 10-на до 15 минути, превкусен е и е одлично мезе или предјадење. Намирници за кора од ајвар – 4 лажици ајвар, 4 јајца, 3 лажици масло, 6 лажици брашно, 1 прашок за пециво. Намирници за кора ...

Read More »

Фризерите би сакале и вие да го знаете ова за вашата коса и фризурите

Понекогаш жените имаат погрешна перцепција за работата на нивниот фризер. Иако цените понекогаш ни изгледаат претерани, и ние често сме незадоволни од изгледот откако ќе го нашуштиме фризерскиот салон, фризерите би сакале да ги знаете следниве работи. Тенката коса не мора ...

Read More »

Природен рецепт: Напивка која ги отстранува камењата во бубрезите

Ова е навистина фантастичен природен рецепт, кој ефикасно ги отстранува камењата во бубрезите. Само проверете дали каменот не е премногу голем, бидејќи може да направи штета кога ќе почне да излегува. На природен начин, за само шест дена, ослободете се ...

Read More »

А1 МАКЕДОНИЈА СО УНИКАТЕН НАСТАН ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ФИЛМОТ: A1 Drive-in кино од 29 септември до 5 октомври

Во месецот на одбележувањето на првиот роденден од воведувањето на брендот А1 на македонскиот пазар, компанијата А1 Македонија продолжува со изненадувања за јавноста и со задоволство го најавува уникатниот настан за сите љубители на филмот – А1 Drive-in кино, со ...

Read More »

10 бестселери – палта и јакни од BERSHKA за есен/зима 2020

Есента и календарски веќе пристигна, ако се уште не сте го обновиле вашиот гардеробер, сега е вистинско време. Почестете се на самиот почеток на сезоната на студени денови со модерно палто или јакна од BERSHKA. А, ние ги издвоивме 10-те најинтересни ...

Read More »

Што ни зборува потребата за чоколадо

Веројатно сте слушнале дека чоколадото ја содржи истата материја што мозокот ја создава додека чувствуваме љубов. Тоа е поради фенилетиламинот кој ги има истите својства без оглед дали го наоѓаме во чоколадото или во мозокот. Имено, фенилетиламинот има толку силно ...

Read More »

Хари и Меган пак ги разгневија Британците, тие бараат трајно да им се одземе титулата

Голем дел од Британците се гневни откако принцот Хари го проби последното кралско табу: тој зборуваше за политиката за време на телевизискиот настап на „ЕјБиСи“ заедно со Меган Маркл, кој беше организиран како дел од церемонијата на „Највлијателните личности во ...

Read More »