Месечни архиви: септември 2020

Попусти и супер акции за новата учебна година во Скопје Сити Мол

Се ближи почетокот на новата учебна година, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен и безбеден старт. Во овој период во Скопје Сити Мол Ве чекаат супер акции и попусти кои продавниците ...

Повеќе »

7 лаги и вистини за варење на тестенините до совршен вкус

Ги варите ли правилно? Вкусноста на тестенините зависи од начинот на кој ги подготвувате. Ако не додадете масло, тестенините ќе се залепат Ова тврдење во целост може да го наречеме мит. Единствено што ќе постигнете со додавање на масло е ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чизми од TIMBERLAND

Кој еднаш облекол чевли од TIMBERLAND, секогаш ќе ги носи. И затоа редовно навраќаме во брендираната продавница на оваа легендарна марка, во потрага по нов чифт чевли/чизми. Овојпат за тренд на неделата дефинитивно ги прогласуваме кафените кожени чизми од TIMBERLAND, со висока ...

Повеќе »

Топ 10 модели на панталони од есенската колекција на Massimo Dutti

Новата сезона е пред нас, а тоа најдобро се гледа на полиците на познатите брендови. Есента е незамислива без добар пар панталони. А дизајнерите на модната марка Massimo Dutti, овојпат се погрижиле да понудат најразлични модели и со тоа да ...

Повеќе »

Хари и Меган Маркл бараат по милион долари за секој јавен говор

Парот наметнува низа услови за нивно учество на јавни настапи, од присуство на други говорници до спонзорства. Круната трепери. Лондон е загрижен. Упатените во палатата велат „Кралицата Елизабета е многу загрижена“. Многумина сакаат да ги ангажираат Хари и Меган за ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Камила со транспарентен визир

Сопругата на принцот Чарлс, Камила Паркер Боулс, е прва од европските кралски семејства што се појави во јавноста без класична хируршка маска, туку со транспарентен визир што и ги покрива носот и устата. Војвотката била фотографирана за време на еден ...

Повеќе »

ХОРОСКОП ЗА СЕПТЕМВРИ: Месец на љубовта за Лавовите, за Вагите интересни средби, Шкорпиите во криза…

Во месец септември, планетата Венера ќе го напушти знакот на Рак за да влезе во Лав, носејќи многу среќа во љубовта на сите огнени знаци. А вие во кој знак сте родени?  Откријте сега со нас што ви подготвија sвездите ...

Повеќе »

А1 Македонија го усоврши „Славчо” – четбот базиран на вештачка интелегенција

А1 Македонија со задоволство ја најавува најновата и усовршена верзија на виртуелниот експерт базиран на вештачка интелигенција –  „Славчо”, со уште повеќе функционалности, дизајниран да понуди помош и поддршка за сите прашања на корисниците поврзани со услугите на А1. „Четботот ...

Повеќе »

Комбинација од здравје и вкус: Рецепти за три намази од кои ќе барате репете

Во време кога здравиот начин на исхрана е приоритет, интегралните лебови се сметаат за далеку подобар избор бидејќи истите претставуваат извор на витамини, минерали, растителни влакна и се направени со цели зрна жито, а нивната текстура е позбиена. Следејќи ги ...

Повеќе »

Краток водич за перење и сушење на плетена и волнена облека

Есента е на прагот, а со неа и сезоната на плетена и волнена облека. Претпоставуваме, при „чистење“ на гардероберот и промена на летната со есенска гардероба, ќе се соочите со потреба од перење на алиштата. Ви носиме краток водич како ...

Повеќе »