Месечни архиви: септември 2020

Хари и Меган пак ги разгневија Британците, тие бараат трајно да им се одземе титулата

Голем дел од Британците се гневни откако принцот Хари го проби последното кралско табу: тој зборуваше за политиката за време на телевизискиот настап на „ЕјБиСи“ заедно со Меган Маркл, кој беше организиран како дел од церемонијата на „Највлијателните личности во ...

Повеќе »

Колоритност и шик модели во есенската колекција на ORIGINAL MARINES

Децата сакаат да играат со својот стил и честопати мешаат различни стилови. Но, сепак, комбинацијата е совршена, кога се во прашање моделите на Original Marines. Експлозија од колоритност и шик модели наоѓаме во новата колекција на популарната италијанска модна марка, кои се ...

Повеќе »

Дали имате карактеристики на алфа жена?

Слабите жени не можат да ги поднесат, мажите се плашат од нив. А тие се храбри, самоуверени и секогаш го добиваат она што го сакаат. А прифаќаат и порази, и тоа спортски. Ако имате повеќе од овие карактеристики кои ги ...

Повеќе »

Да се ​​работи осум часа на ден не е добро ни продуктивно, доволни се само 3 часа! Новото истражување ја докажува оваа теза

Ова го откри истражување на австралискиот институт за применети економски и социјални истражувања во Мелбурн, објаснувајќи кој е оптималниот број на часови за работа за да не се изгуби продуктивноста. Работата 8 часа на ден, пет дена во неделата, на ...

Повеќе »

Џеки Сталоне, познатата мајка на Силвестер, почина на 98 години, беше познат астролог

Акробатка, советнича на телефонска линија за психичко болни лица, и промоторка на женските боречки вештини, мајката на Силвестер Сталоне почина во сон на 98 годишна возраст. Рамбо и Роки ја изгубија својата најважна хероина. Славниот астролог и мајка на глумецот ...

Повеќе »

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната недела во Лондон, е и Викторија Бекам, (46). Поранешната пејачка, која е позната по тоа што никогаш не се смее, во овој случај покажа одредена смисла за хумор. ...

Повеќе »

Меган Маркл потрошила 2 милиони евра за тужбата на Дејли Меил

Меган Маркл покрена тужба против весникот Дејли Меил за откривање на приватност од писмото на нејзиниот татко Томас. За судски трошоци до сега платила речиси 2 милиони евра. Ова го објави адвокатот на поранешната актерка, Џеси Боухил, нарекувајќи го „разумен и ...

Повеќе »

Наталија Водјанова, нова есенска невеста, му рече „oui“ на Антоан Арло

По објавувањето на свршувачката на 1 јануари, Наталија Водјанова му рече „да“ на наследникот на LVMX, милијардерот Антоан Арно. Идејата за венчавка веќе подолго време лебдеше во воздухот, а 38-годишната руска супермоделка го објави тоа преку социјалните мрежи на почетокот ...

Повеќе »

22. Моден Викенд Скопје од 1 до 3 октомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки на тридневниот шоурум „Свесна Мода“ од 1 до 3 октомври во Јавна Соба. Поканата е отворена за сите ...

Повеќе »

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? Средна должина на косата, во стотина варијанти. И Џенифер Лопез го прифати овој тренд, а го промовираше на својата Инстаграм страница постирајќи фотографија на која нејзината коса е ...

Повеќе »