Месечни архиви: септември 2020

Менопауза: Пет работи кои секоја жена треба да ги знае

Хормоните понекогаш навистина моат добро да не збунат! На пример, поради нив, нашата кожа има природен сјај и, благодарение на нив, нашите коски остануваат цврсти. Од друга страна пак, тие се главниот виновник за надуеност, ПМС, и кога ќе започнат ...

Повеќе »

Лејди Гага го рекламира новиот парфем на Валентино

Популарната пејачка и глумица е главно лице во кампањата за новиот женски парфем на луксузната марка Валентино. Парфемот е насловен Voce Viva и од следната недела ќе биде во продажба.  Кампањата и видеото се снимени од Inez & Vinoodh, а Гага ...

Повеќе »

Поглед на есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Литванската популарна моделка Едита Вилевичијте е главно лице во кампањата на Massimo Dutti насловенаLiving in the City за сезоната есен/зима 2020. Во новиот едиторијал на Massimo Dutti се претсавени трендовските модни парчиња од оваа марка за сезоната на постудени денови и начинот на ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 21 до 27 септември): Жешка недела за огнените знаци!

Оваа недела продолжува транзитот на Венера во знакот Лав, што ќе им донесе денови полни со страст на сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: Венера се ...

Повеќе »

Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Најновиот модел на фитнес паметен часовник на Huawei – HUAWEI WATCH FIT сега е достапен за македонските потрошувачи само неколку дена по неговата официјална светска премиера на 10 септември во рамките на форумот HDC.Together. Благодарение на Македонски Телеком, Сетек, Нептун, Техномаркет и ...

Повеќе »

Ученици од Центар ќе бидат стипендисти на актерската школа на Весна Петрушевска

Со задоволство ја информираме јавноста дека од денеска започнува учебната година по актерска игра во Актерската школа на Весна Петрушевска. Оваа година, актерската школа и КМК Продукција заедно со Општина Центар и компанијата Пакомак спроведуваат општествено одговорен проект, „Учиме преку ...

Повеќе »

Започнува кампањата Back to School, се гледаме во Ramstore Mall 

Се приближуваме до почетокот на учебната година. Период исполнет со дополнителни обврски за родителите, а големо нетрпение и возбуда кај учениците. Без грижи, Ramstore Mall и во овие мигови е тука за Вас! Започнува Back to School кампањата од 21ви септември до ...

Повеќе »

Кралицата Елизабета во паника поради договорот на Меган и Хари со Нетфликс

Додека Хари и Меган работат на своите први проекти со Нетфликс во Калифорнија, кралицата и нејзиниот сопруг Филип разговараат со Чарлс и Вилијам за можните последици од медиумската кариера на парот Сасекс. Веќе се уморни од тоа да не бидат ...

Повеќе »

Есенска тексас колекција од Zara (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Грејс Хартзел ни ја претставува во новиот едиторијал есенската тексас колекција од модната марка Zara.  Тексасот никогаш не излегува од мода, а дизајнерите од шпанската модна марка Zara ставија акцент на основните тексас модни парчиња кои се задолжителни за сезоната ...

Повеќе »

Што сè може да измие машината за садови, освен чинии и тенџериња

Машината за миење садови, покрај прибор за јадење, лажици, вилушки, ножеви, чинии и шерпи, без кои не може да помине подготовката на оброк, може совршено да измие и некои други предмети за домаќинството, па дури и за лична употреба. 1. ...

Повеќе »