Месечни архиви: септември 2020

Како и со што заведува вашиот хороскопски знак

Прочитајте какви заводници сте и со што сте надарени да заведувате. Овен Вие сте еден од најголемите заводници на зодијакот, и само вие знаете како да го направите тоа. Да, навистина, вие освојувате грубо, брзо, без романса, без нежност, а ...

Повеќе »

Како да ги сокриете само пробламатичните вишоци на телото

Секоја жена знае како е да се бориш со проблематични делови од телото. Без оглед на тоа колку е самоуверена, проблематичните делови можат да ја исфрустрираат или барем да се чувствува непријатно. Се разбира, „ножот“ и операцијата не се опција ...

Повеќе »

Во „Крш“ пристигнаа забавни и едукативни друштвени игри на македонски, албански и англиски јазик

Факт е дека честото играње друштвени игри може да има поволно влијание врз когнитивниот развој и брзината на расудување на детето. Кога детето ќе наиде на проблем за време на играта, ќе се обиде да го реши. Во почетокот, во ...

Повеќе »

Телефон кој долго се очекуваше – Samsung Galaxy Z Fold2 пристигна во Македонија  

  Samsung Galaxy Z Fold2, предводникот на третата генерација на телефони на преклоп, од денеска може да се купи во Македонија. Станува збор за уред со софистициран дизајн, кој во потполност го менува обликот на иднината, благодарејќи на револуционерните перформанси ...

Повеќе »

ГЛАДИЈАТОРИТЕ СЕ ВРАЌААТ ВО СТОБИ – Промотивен викенд на локалитетот

Од утре, 19 септември, првата апликација за виртуелно искуство која овозможува патување во минатото и доживување на гладијаторски преформанс од 2 в.н.е во грандиозниот театар на Стоби е достапна за поситителите на Археолошкиот локалитет Стоби. Новата туристичка понуда користи технологија ...

Повеќе »

Што сè може да направи моќната ајдучка трева?

Таа е особено важно во третманот на нерегуларната и болната менструација кај млади жени, во отстранувањето на топли бранови и други непријатни симптоми во менопаузата, но исто така и подоцна, кога жените влегуваат во позрелите години. Ајдучката трева уште од ...

Повеќе »

Нов женски парфем од ARMANI, My Way со ноти од јасмин, цвет од портокал, тубероза и ванила

Креативното дуо „Хантер и Гати“ го пропатува светот со мирисната кампања на Џорџо Армани за новиот парфем за жени насловен „My Way“. Адрија Арџона позира на четири модерни локации: Токио, Севилја, Тајланд и Индија. Со природна убавина и сјај, глумицата ...

Повеќе »

Необични обичаи на туристичките земји ширум светот

Туристите честопати се изненадени од некои локални обичаи на земјата што ја посетуваат. Сајтот Fly To Dubai објави обичаи од целиот свет кои можат да ве шокираат, со цел да ги упатат туристите како да се однесуваат во одредени земји. ...

Повеќе »

Ново истражување: Мажите ќе откријат нечија тајна за 40 минути побрзо од жените

Иако често се смета дека жените се оние кои не можат да си го држат „јазикот зад забите“, истражувачите откриле дека всушност мажите ќе бидат првите кои ќе го објават она што ќе им биде кажано во доверба. Благодарение на ...

Повеќе »

Како вашиот хороскопски знак се справува со осаменоста?

Секој би сакал да биде сакан и емотивно исполнет, но тоа не е секогаш така. Еве што вели хороскопот за тоа како вашиот знак се справува со осаменоста. Овен Како изразито независен знак, Овенот нема потреба да се скрасува покрај ...

Повеќе »