Дневни архиви: 01/10/2020

ТОП 3 ПРОИЗВОДИ КОИ СЕКОГАШ ТРЕБА ДА ГИ КУПУВАТЕ ОНЛАЈН

Иако стана славна со улогите во блокбастерите, и Twilight сагите, вистинските познавачи на филмот, но и на модата, како една од најдобрите улоги на Кристен Стјуард ја наведуваат онаа во филмот ,,Personal Shopper”, односно личен асистент за шопинг. И навистина, ...

Повеќе »

Прогласени се победниците на HUAWEI NEXT-IMAGE Awards 2020

На 29 септември, по 114 дена фотографирање, снимање, поднесување апликации и оцени од стручното жири, наградите од HUAWEI NEXT-IMAGE 2020 веќе се наоѓаат во рацете на заслужените добитници. Оваа година, во рамките на глобалниот натпревар, беа примени рекорден број фотографии ...

Повеќе »

Принцот Филип против Меган Маркл: „Требаше да се тргне настрана како мене“

99-годишниот војвода од Единбург рече дека е разочаран од војвотката што не го следеше неговиот пример: поранешната актерка и даде предност на својата кариера, наместо да му помага на Хари во неговите кралски должности. Ова го откри Ингрид Сивард, добро ...

Повеќе »

Џенифер Лопез во бел проѕирен фустан „мејд ин Итали“ во новиот спот

За новиот сингл кој го изведува во дует со колумбискиот рапер Малума, Џенифер Лопез избра мал бел проѕирен фустан. Фустанот, со миди должина, е од колекција пролет/лето 2019 на италијанската модна марка Џени. View this post on Instagram #PaTiLonely OUT ...

Повеќе »

Премиум колекција од Massimo Dutti за сезоната на постудени денови

Премиум колекцијата, во лимитирана едиција, од модната марка Massimo Dutti е дизајнирана за сезоната есен/зима 2020. Пред објективот на Карим Садли позираат убавиците Еди Кемпбел и Фелис Нурдхиф во елегантни модни комбинации. Новата сезона се фокусира на кожените модни парчиња, шик ...

Повеќе »

Што ни носи PINKO за есенските денови

Моделот Надја Бенден е главно лице во кампањата на модната марка PINKO за сезоната есен/зима 2020. Холандскиот модел позира во модни парчиња – ѕвезди на сезоната – инспирирани од стилот на 70. години. Акцентот е на вештачкото крзно, светкави материјали и ...

Повеќе »