Дневни архиви: 02/10/2020

Моден Викенд Скопје со македонски дизајнери и странски брендови

Синоќа беше свечено отворена новата сезона на најкултното модно случување во градот. Пред многубројните новинари, јавни личности и љубители на убавиот дизајн во Јавна Соба, своите колекции ги прикажаа како познати имиња од домашната сцена, така и млади таленти за ...

Повеќе »

Во недела ќе се трча Виз Ер Скопски маратон, погледнете кои улици во Скопје ќе бидат затворени

Во недела, на 4-ти октомври, ќе се одржи најголемиот спортски настан, Виз Ер Скопски маратон. Стартот на трката ќе биде во 8:30 часот, од платото пред Спортски центар Борис Трајковски, каде што истовремено ќе биде и целта на маратонот. Од ...

Повеќе »

Дали Ана де Армас е соодветна копија на Мерилин Монро, што мислите?

На социјалните мрежи е актуелна дискусијата за тоа дали Ана де Армас верно го отсликува ликот на Мерилин Монро на промотивните снимки за новиот филм насловен „Русокоса“, посветен на животот на најславната русокоса жена во светот, Мерилин Монро. Мерилин Монро ...

Повеќе »

Доналд и Меланија Трамп се заразени со коронавирус

Американскиот претседател објави на Твитер дека тој и неговата сопруга се позитивни на КОВИД-19. Поради ова веќе се идентификувани и заболените во Белата куќа, и повлечени во изолација. Долго време, Доналд и Меланија Трамп тврдоглаво се спротивставуваа на коронавирусот. Претседателот ...

Повеќе »

„Близначките“ Ирина Шајк и Никол Потуралски заедно на модната писта, која е која? Обидете се да ги препознаете!

На Миланската модна недела гостите беа сведоци на модна „збунка“. Имено, на ревијата на Хуго Бос на модната писта се појавија две – „близначки“. Супермоделот Ирина Шајк и љубовта на Бред Пит, 30-годишната Никол Потуралски. Гостите ја забележаа неверојатната сличност ...

Повеќе »

Happy Hour во Рамстор Мол за уште поубави шопинг доживувања

Пазарувајте во Рамстор Мол и добијте вредносен ваучер Рамстор Мол повторно приредува изненадувања за своите најверни посетители! Започнува кампањата Happy Hour. Викендите, односно секоја сабота и недела од 15 до 16 часот од месец октомври се денови на среќа, резервирани за ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 5. до 11 октомври): Топ знаци на неделата – Рак, Лав и Близнаци

Оваа недела планетата Венера во знакот на Девица ќе донесе уште малку болка во љубовниот живот на кутрите Риби, но и на Близнаците… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: ...

Повеќе »