Дневни архиви: 05/10/2020

Тага во модниот свет: дизајнерот Кензо Такада почина од коронавирус, ќе го паметиме по моќта на цветниот принт

Јапонскиот дизајнер Кензо Такада почина на 81-годишна возраст од компликации на коронавирусот. Веста е објавена од портпарол на дизајнерот. Роден во 1939 година во Химеџи кај Осака, Јапонија, во 1965 година Такада слетал во Франција, поточно во Марсеј, од каде ...

Повеќе »

Лара Стоун позира за новата колекција на ZARA, погледнете ги новите модни парчиња одлични за работното место

Холандската моделка Лара Стоун позира за новиот тренди водич на ZARA за сезоната есен-зима 2020 година. Колекцијата се фокусира на волнени палта, кошули и кожени јакни. Тука се и модните парчиња со животински принт, но и модели инспирирани од уличниот стил. ...

Повеќе »

Џенифер Лопез ја дизајнираше својата прва чанта за Coach

Откако минатата година беше прогласена за амбасадор на модната марка Coach, Џенифер Лопез го креираше својот прв модел на чанта за овој американски бренд. Во кампањата се појавува самата Лопез, фотографирана од Хао Зенс, позирајќи во музичко студио, сала за танц ...

Повеќе »

Ќерката на Гвинет Палтроу е убавица и иста како мама -забавна и цинична

Гвинет Палтроу позираше посекси од кога било. Неодамнешната фотографијата која ја овековечи убавата актерка без пррикривања на социјалните мрежи по повод нејзиниот 48 роденден предизвика вистинска бура од позитивни реакции. Актерката се фотографираше целосно гола во градина покрај големо дрво ...

Повеќе »

Ќерката на Кајли Џенер тргна во училиште со ранец од 12.000 долари

За Сторми Вебстер пристигна и првиот училишен ден, овековечен од мајката Кајли Џeенер со многу слатка фотографија. Фотографијата е објавена за нејзините обожаватели на Instagram Stories. Кадарот ја доловува Сторми буквално опкружена со луксузните автомобили на нејзината мајка, додека таа ...

Повеќе »