Дневни архиви: 06/10/2020

САРА ФЕШН со нова колекција пижами за мажи и жени

Оваа седмица македонскиот бренд Сара Фешн ја лансираше својата нова кампања за колекцијата есен – зима 2020/21, пижами наменети за мажи и жени. Истата ја започнуваат со интересни принтови на пижами, а во следните месеци ќе следат постојани новитети во ...

Повеќе »

Светскиот ден на вранецот одбележан онлајн со голем број посетители од светот

Скопје, 05.10.2020 – Во организација на Здружението „Вина од Македонија“, денес по втор пат се одбележува Светскиот ден на Вранецот, во соработка со производителите на оваа сорта од Македонија и од регионот, но и голем број соработници и дистрибутери од светот. Преку организација ...

Повеќе »

Нов ПРОМО депозит, како дополнување на палетата депозити, со атрактивни услови и креиран за месецот на штедење од Халкбанк

Овој октомври, во светскиот месец на штедење, Халкбанк АД Скопје подготви нов промотивен производ за штедење – ПРОМО депозит кој нуди можност за орочување на средствата на 13 и 25 месеци. Новиот депозитен производ е наменет за физички лица и овозможува штедење ...

Повеќе »

Комуницирај, активирај се и реализирај го План Дојран

ГАУС Институт – Фондација за нови технологии, иновации и трансфер на знаење во соработка со Македонското научно друштво – Битола и поддршка од Општина Дојран, реализираше неколку форуми за подигнување на јавната свест за долгорочен одржлив развој на Дојранското езеро. ...

Повеќе »

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на сите оние кои ги сакаат и се грижат за животните. Есенската колекција е разубавена со модни парчиња од вештачка кожа кои ги презентира, во новиот тренди водич, италијанската ...

Повеќе »

„Беверли Хилс 90210 “, 30 години од првата епизода. Глумците прославија на социјалните мрежи

На 4 октомври 1990 година, првата епизода на популарната тв-серија „Беверли Хилс 90210“ беше емитувана на Фокс. Две години подоцна пристигна во Европа, и оттогаш остана една од најпопуларните ТВ серии. Поминаа триесет години од првото емитување на серијата, но ...

Повеќе »