Дневни архиви: 07/10/2020

Кејт Мидлтон вo плато од „Масимо Дути“ и ѓердан со иницијали на трите деца

Војвотката од Кембриџ се појави во „мама“ верзија на настан на Универзитетот во Дерби: носеше ѓердан од 98 фунти, на кои се напишани иницијалите на нејзините три деца. View this post on Instagram Ahead of #WorldMentalHealthDay this Saturday, The Duchess ...

Повеќе »

Меган Маркл фотографирана со милијардер под истрага за перење пари

Заради фотографијата од 2013 година, војвотката од Сасекс ќе мора да ја објасни нејзината поврзаност со Мансур Хусеин, англиски бизнисмен обвинет за неговите контакти со криминални организации. View this post on Instagram Social climber hanging out with somebody with money?? ...

Повеќе »