Дневни архиви: 08/10/2020

Кристен Стјуарт во подготовка за филмот „Спенсер“ за Лејди Дијана: „Никогаш не сум била толку возбудена“

Американската актерка, која ќе ја игра улогата на принцезата Дајана во биографскиот филм што треба да започне да се снима во 2021 година, го чувствува целиот притисок од ваквата важна улога. „Една од најтажните приказни досега“, рече таа. Тоа ќе ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Максима од Холандија во црвена модна комбинација од глава до пети

49-годишната кралица присуствуваше на настан во Утрехт облечена во тотален изглед во црвена нијанса: од фустан до палто со цветни апликации до чизми и чанта. Максима од Холандија е меѓу најексцентричните и најмодерните европски кралици, ако се исклучи кралицата Елизабета ...

Повеќе »

Дуа Липа го рекламира новиот парфем од Сен Лоран – YSL Libre Intense 

Поп пејачката Дуа Липа се врати во нова соработка со луксузната модна марка Ив Сен Лоран, за кампањата на новиот женски парфем. Libre eau de parfum Intense е опишан како сензуален кој вклучува ноти на дива орхидеја, ванила и лавандер.  Мотото на ...

Повеќе »

RITUALS Cosmetics е блиску до Вас, пронајдете среќа во малите нешта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Ние не сме тука за да ви продадеме убавина, ние сме тука за да направиме да се чувствувате добро“. Ги има насекаде: во секој момент, секој ден, чекаат да бидат откриени, желни да ја споделат убавината во нив. Тоа се ...

Повеќе »

Еве што ни носи PINKO за сезоната есен/зима 2020

Моделката Надја Бендер е главно лице на кампањата есен/зима 2020 година за модната марка PINKO. Фотографирана во неонска атмосфера, холандкиот модел позира во дизајни инспирирани од 70.те години. Федерико Де Анџелис се потпишува зад фотосесијата во која Бендер ги претставива ...

Повеќе »

Расата на кучето ја открива личноста на сопственикот

Честопати сме изненадени кога гледаме колку кучето може да личи на неговиот сопственик. Понекогаш тоа е само физичка сличност, друг пат кучињата и сопствениците имаат тенденција да имаат слична личност: не е клише, но луѓето избираат кучиња што најдобро ја ...

Повеќе »