Дневни архиви: 09/10/2020

Модната инфлуенсерка Кјара Ферањи е бремена со девојче? Веста „кружи“ на социјалните мрежи

Според италијанскиот неделник „Оџи“, една од најпопуларните модни инфлуенсерки во Европа, убавата Италијанка Кјара Ферањи чека девојче. Но, дали навистина Лео ќе има сестричка? – Овие весници кои секогаш пласираат вести, тие вести никогаш не ги потврдиле од нас (како и ...

Повеќе »

Емили Ратајквски е суперсекси во новата кампања на Nasty Gal за есен/зима 2020

Моделот и глумица Емили Ратајковски позира за новата колекција на Nasty Gal за сезоната есен-зима 2020.  Суперпопуларната Емили повторно соработува со модната марка Nasty Gal во кампањата за колекцијата дизајнирана за постудените денови од година. Колекцијата е инспирирана од дизајните на 80. ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Летиција од Шпанија во црвен костум, црвен изглед од глава до пети

Оваа нијанса ѝ е омилена на шпанската кралица, таа е една од нејзините четири модни аса. За деловна обврска во Мадрид, модерната кралица повторно ја облече комбинацијата која веќе еднаш ја носеше од колекцијата дизајнирана за есен/зима 2017 од еден од ...

Повеќе »