Дневни архиви: 10/10/2020

Специјални промотивни цени на македонските производи во Веро за викендот без ДДВ

Потрошувачите во Веро маркетите овој продолжен викенд (од сабота до понеделник) ќе може да купат многу голем број домашни производи за кои државата ќе им го врати целиот износ на данокот на додадена вредност (ДДВ). Веро видливо ги обележа домашните ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (12. до 18. октомври): Успехот и љубовта се загарантирани за Шкорпијата, Јарецот и Девицата

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Шкорпија ќе донесе нови средби и нови можности на сите водни знаци… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! Овен: многу енергија! Вашата недела ...

Повеќе »