Дневни архиви: 13/10/2020

Зошто е важно да се штеди во време на пандемија и каква улога играат онлајн депозитите во нашето секојдневие

Животот честопати не оди како што планираме. Рецесија, губење работа, болест што може да нѐ снајде лично нас или некој од семејството, поправка на автомобил или некој поскап уред… Дури и со, да речеме банални ситуации, како губење паричник или ...

Повеќе »

Како најлесно да станете милионер?

Што би направиле ако добиете милион денари? Секој човек барем еднаш во животот има помислено на ова прашање…. А замислете го моментот кога ќе ве прашаат како станавте милионер, а вашиот одговор е „Се случи додека пиев кафе, буквално“. Звучи ...

Повеќе »

Кјара Ферањи потврди -чека девојченце!

Ќе биде девојче, потврди познатата модна блогерка. Кјара Ферањи и нејзиниот славен сопруг Федез очекуваат бебе. Официјалната потврда пристигнува на социјалните мрежи од идните родители по гласините објавени во весниците и оние кои кружеа на Интернет, но не беа потврдени ...

Повеќе »