Дневни архиви: 14/10/2020

Зошто треба да ги одберете Супер лебовите пред било кој друг производ?  

Изборот на леб во маркетите може да изгледа како бесконечна потрага по правилното парче. Производи од бело брашно, разни житни култури, цело зрно, сѐ до минималистичките дизајни или шарени бои на пакувањата, влијаат врз одлуката со каков леб да си ...

Повеќе »

Отворање на групната изложба „4 пати слобода“

„4 пати слобода“ е заеднички проект на 4 ликовни уметнички, кои потекнуваат од различни културни средини, од различни етникуми, со различен ликовен сензибилитет и визуелен пристап. Едно нешто заедничко е тоа што се жени и делат сродни размислувања за важноста ...

Повеќе »

Какви костими за капење ќе бидат хит во 2021? Ирина Шајк ни ги претставува топ моделите

Ирина Шајк е sвезди во кампањата на костими за капење за сезоната пролет/лето 2021 од модната марка „Зимерман“ (Zimmermann). Ирина Шајк опатува на Средоземното море кадешто деновиве се снимаше кампањата на Zimmermann на костими за капење за следната сезона. Фотографирана ...

Повеќе »