Дневни архиви: 19/10/2020

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска (фото)

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција на повеќе градски локации, претставувајќи ги креациите во сосема поинакво светло заедно со фотографот Сони Романов. По успешниот ...

Повеќе »

Меган Маркл пак ги разгневи „хејтерите“ со модниот изглед „тежок “ околу 326 илјади долари

Меган Маркл сè уште е во центарот на вниманието на „хејтерите“. Овој пат, она што го разгори гневот на нејзините  омаловажувачи беше наметливиот милионерски изглед, очигледно минималистички, но детално проучен, – изборот на гардероба за новиот црно-бел портрет објавен од ...

Повеќе »