Дневни архиви: 25/10/2020

Кои хороскопски знаци се најдобри татковци

Тато е најдобриот: ова е сигурно фразата што сите татковци сакаат да ја слушаат од своето дете. Некои деца целото слободно време го поминуваат со таткото, и толку се врзани со нив до тој степен што кога ќе бидат запрашани ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот – Црвеното макси палто на Кејт Мидлтон

Во сезоната на палта, јакни и блејзери, војвотката од Кемриџ воодушеви со својот моден избор. Војвотките и принцезите продолжуваат да се појавуваат во јавноста, иако со соодветна претпазливост. Кејт Мидлтон маѓепсува со новиот црвен капут со дворедни копчиња,  долг до ...

Повеќе »