Месечни архиви: ноември 2020

Удобно, топло, празнично – уживајте филмски пред малите екрани со кристално чиста слика на FAVORIT телевизорите

Не постои подобар начин за релаксација со семејството, од уживањето во празничната филмска магија и тоа токму од удобноста на домот. Неодоливите зачинети пуканки, вкусното топло чоколадо, мирисот на цимет и цитрусни овошја, омилените пижами и насмевките на најблиските се ...

Повеќе »

Новата колекција за зима 2020 е тука, во Carter`s & OshKosh B`gosh, погледнете ги нашите фаворити (ФОТО)

Во Carter`s & OshKosh B`gosh пристигна новата колекција за сезоната зима 2020/21. Разубавете ја празничната атмосфера на вашите дечиња со ново парче облека. Во продолжение погледнете дел од преслаките (и висококвалитетни) модни парчиња за девојченца и момченца со стил. . ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (30 ноември – 6 декември): Добра вест за Лавовите, деловна среќа за Стрелците, преродба за Овните

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Шкорпија за да влезе во Стрелец, подготвен да ги фаворизира сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: кон преродба! ...

Повеќе »

Како до ревитализација и побрз раст на косата?

Здравата и негувана коса е најсилниот “адут” на една жена. Кога таа е негувана, сјајна и здрава, жената е полна со самодоверба, и секако добро расположена. Тогаш е се полесно, па дури може да обрне помалку внимание и на гардеробата! ...

Повеќе »

Black Week во Carter’s&OshKosh – Попусти од 10 до 60 отсто!

Израдувајте ги вашите дечиња со ново парче облека купено по одлична цена. Во Carter’s&OshKosh  се најавени попусти од 10% до 60% за Black Week, недела за паметен шопинг која ќе трае од 23.ноември до 29.ноември. Не е за пропуштање! Посетете ги ...

Повеќе »

Ново, XL Бриош пакување од Жито Лукс

Уникатниот вкус на путер, карактеристичната мекост и златеста кора на добро познатиот Бриош леб сега достапни во XL пакување од 500 гр. со XL парчиња. XL Бриош лебот на парчиња со путер е дополнување на добропознатата линијата лебови на парчиња, кои минатата година добија ХL ...

Повеќе »

Недела на Black Friday во А1 Македонија и онлајн распродажба на телефони

А1 Македонија од денеска започна со Black Friday и распродажба на телефони преку онлајн каналите за продажба, A1 oнлајн продавницата и A1 Live Shop, а на корисниците им нуди смартфони и уреди со онлајн попуст и купување на рати. Како дел од целосната онлајн понуда е и ексклузивниот A1 ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (23 – 29 ноември): Љубовни маки за Биковите и Водолиите, романса за Девиците и Шкорпиите!

Оваа недела планетата Венера во знакот на Шкорпија ќе донесе љубовна болка на Биковите и Водолите, а вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: најлошото е зад вас! Оваа недела ќе ...

Повеќе »

Black Friday во Ramstore Mall

Дали сте подготвени за добар шопинг? Ние сме! Се ближи омилениот празник на сите зависници од шопинг и попусти- Black Friday. По тој повод, во период од 23.11 до 29.11, Ramstore Mall за своите најверни посетители овозможи цела недела неверојатни попусти. Израдувајте ...

Повеќе »