Месечни архиви: јануари 2021

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 1. до 7. февруари): Многу љубов за Близнаците, енергија за Девиците, успех за Водолиите

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Јарец за да се пресели во Водолија: среќата во љубовта ќе им се насмевне на сите воздушни знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ...

Повеќе »

Ирина Тошева ја претстави новата модна соработка со Моки и Ресорт Маврово

Со топла и идилична фотографска приказна дизајнерката Ирина Тошева ја претстави новата екслузивна модна соработка со Моки и Ресорт Маврово. Станува збор за две мини колекции на облека и додатоци со потписот на Тошева, надополнети со илустрациите и ракописот на ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 25. до 31.јануари): Тешка недела за Раковите, љубов за Јарците и Девиците

Оваа недела планетата Венера во знакот на Јарец ќе им донесе среќа на сите земјини знаци, додека кутрите Ракови ќе претрпат уште некоја љубовна болка. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа ...

Повеќе »

Мит или вистина – Колку знаете за никотинот?

Никотинот е една од главните соединенија во тутунот и истиот е причината за создавање на зависност од пушењето. И покрај тоа што повеќето пушачи знаат дека цигарите се лоши за нив и нивното здравје, тешко е да се откажат од ...

Повеќе »

Иновативни производи кои ја одбележаа 2020 година

Големи пожари, политика, протести и КОВИД-19 се она што ја одбележа изминатата 2020 година. Сепак, и во таква „тешка“ година, компаниите продолжија да работат на иновации, создавајќи многу нови производи кои без голема помпа пристигнаа како освежување, решавајќи одредени проблеми. Свесни дека иновациите ги носат промените што ја ...

Повеќе »

Според мерењата на квалитетот на безжичните електронски комуникацискии мрежи на АЕК, мрежата на оператор А1 покажува далеку подобри перформанси од Македонски Телеком

Според Извештајот за состојбата на квалитетот на јавни електронски комуникациски услуги обезбедени преку јавни електронски комуникациски, кој се базира на мерењата кои Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) ги спроведе во период од 16.10.2020 до 04.11.2020 на подрачјата на Скопје, Куманово, ...

Повеќе »

Eucerin Hyaluron-Filler Серум за намалување на порите: За кристално сјајна кожа и по првите знаци на стареење

Идеалот за мазна, кристално чиста кожа без акни, пори или брчки постои откако постои човекот. Споредбата со кристалот потекнува од неговиот сјај, кој се израмнува со сјајот на здравата и негувана кожа. Но, што ако овој замислен стандард не е ...

Повеќе »

Како до ефикасна нега на кожата според нејзините индивидуални потреби

Последните 2 децении доста често се менува пристапот за нега на кожата во однос на активните состојки во производите за нега и возраста од која се препорачува нивната употреба. За разлика од овој пристап за нега на кожата, постои уште ...

Повеќе »

Камала Харис предизвика бурни реакции позирајќи за насловната на „Вог“

Бурата беснее на Твитер за февруарската насловна страница на списанието Вог Америка. „Проблематична“ е фотографијата што ја прикажува потпретседателката на САД, Камала Харис, со осветлена кожа и премногу лежерен изглед. Лавина од коментари на социјалните медиуми се појавија викендов, кога беше ...

Повеќе »

Мобилното банкарство на Халкбанк сега достапно и на AppGallery на HUAWEI

Услугата мобилно банкарство на Халкбанк која овозможува корисниците да имаат увид во своите сметки и да вршат трансакции на брз и едноставен начин, сега е достапна и на AppGallery на Huawei. Клиентите на Халкбанк, корисници на мобилни телефони Huawei, на овој ...

Повеќе »