Дневни архиви: 04/01/2021

Подгответе совршено рижото со тиква

Италијански рецепт кој ќе го повторувате со задоволство…. Намирници – 150 г тиква, 100 г овчо сирење, 1 чешне лук, 200 мл бело вино, 1 лажичка мелен мак, 2 лажици семки од тиква, 4 лажици маслиново масло,300 грама ориз, бујон ...

Повеќе »

На божиќен шопинг во Carter`s & OshKosh! со намалени цени

Постои причина зошто Carter’s е водечки бренд број 1 во светот. Квалитетната ткаенина, прекрасниот дизајн и преубавите детали го создаваат брендот во кој мајките имаат доверба со генерации. А добрата вест за вас е што токму во Carter`s & OshKosh! празничната шопинг ...

Повеќе »

Полусестрата на Меган Маркл ја објавува својата непријатна книга за војвотката

2021 година започнува на најлош можен начин за Меган Маркл: на 17 јануари во американските книжарници пристигнува многу очекуваната книга „The Diary of Princess Pushy’s Sisters Part“, а продолжението ветува уште погорливи откритија. Мемоарите потпишани од Саманта Маркл, каприциозната полусестра ...

Повеќе »