Дневни архиви: 08/01/2021

Жито Лукс продолжува со помош онаму каде што е најпотребно!

Жито Лукс и во Новата Година продолжува со хуманитарните активности насочувајќи ги онаму каде што е најпотребно, односно кон најранливите категории на граѓани, а пред сѐ кон децата. Компанијата од декември минатата година дел од средствата од секој купен производ од своето портфолио во Тинекс маркетите, ги донира за ...

Повеќе »

Зима 2021 со & OTHER STORIES, новите изгледи се инспирирани од францускиот шик стил

Зимските изгледи во новата колекција на популарната модна марка & OTHER STORIES се инспирирани од париската улична мода. Колекцијата го носи насловот French girl. Моделите се со долги ракави, пто ги прави совршени за сезоната на студени денови. Ако барате шик џемперче, ...

Повеќе »

Превкусно кафе со јајца за одличен почеток на денот, еве како да го подготвите

Со години популарно во скандинавските земји, кафето со јајца ја освојува Европа и за многумина станува задолжителен утрински ритуал. Како да го подготвите? Потребни ви се (за две лица) – три лажички црно кафе (нескафе), 1 филџан вода, 6 лажички ...

Повеќе »

Нова линија кармини на легендарната колекција Руж Диор

Прво именувано лице на Руж Диор во 2013 година, глумицата Натали Портман, се врати да позира за легендарната линија на кармини на Диор со нова кампања. Слично како името на карминот, и Натали изгледа „жешка“ во црвената нијанса Љубителката на ...

Повеќе »

V Magazine ја пресретна новата година со секси календар

V Magazine ја пресретна новата година со секси календар За календарот за 2021 позираат Бела Хадид, Ирина Шаик, Валентина Сампајо, Ксиао Вен, Пресис Ли и Мајова Николас. Од мажите пак, Тарас Романов, Каиланд Морис, Пјетро Босели, Шон О’Прај, Најл Димарко и ...

Повеќе »