Дневни архиви: 11/01/2021

Како до ефикасна нега на кожата според нејзините индивидуални потреби

Последните 2 децении доста често се менува пристапот за нега на кожата во однос на активните состојки во производите за нега и возраста од која се препорачува нивната употреба. За разлика од овој пристап за нега на кожата, постои уште ...

Повеќе »

Камала Харис предизвика бурни реакции позирајќи за насловната на „Вог“

Бурата беснее на Твитер за февруарската насловна страница на списанието Вог Америка. „Проблематична“ е фотографијата што ја прикажува потпретседателката на САД, Камала Харис, со осветлена кожа и премногу лежерен изглед. Лавина од коментари на социјалните медиуми се појавија викендов, кога беше ...

Повеќе »

Мобилното банкарство на Халкбанк сега достапно и на AppGallery на HUAWEI

Услугата мобилно банкарство на Халкбанк која овозможува корисниците да имаат увид во своите сметки и да вршат трансакции на брз и едноставен начин, сега е достапна и на AppGallery на Huawei. Клиентите на Халкбанк, корисници на мобилни телефони Huawei, на овој ...

Повеќе »

Меган и Хари се дистанцираат од социјалните мрежи: „Има премногу омраза, доста е од Фејсбук и Твитер“

Уморни од секојдневните критики и навреди, особено сексистички и расистички насочени кон Меган Маркл, војводите од Сасекс одлучија да ги напуштат социјалните мрежи. Тие ќе го задржат само Инстаграм, социјална мрежа на којашто не пишуваат од март 2020 година.  Разочарувањето ...

Повеќе »