Дневни архиви: 26/01/2021

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 25. до 31.јануари): Тешка недела за Раковите, љубов за Јарците и Девиците

Оваа недела планетата Венера во знакот на Јарец ќе им донесе среќа на сите земјини знаци, додека кутрите Ракови ќе претрпат уште некоја љубовна болка. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа ...

Повеќе »

Мит или вистина – Колку знаете за никотинот?

Никотинот е една од главните соединенија во тутунот и истиот е причината за создавање на зависност од пушењето. И покрај тоа што повеќето пушачи знаат дека цигарите се лоши за нив и нивното здравје, тешко е да се откажат од ...

Повеќе »